کشاورزان برای نصب کنتور هوشمند تسهیلات دریافت می‌کنند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: تسهیلات با کارمزد کم به کشاورزان این استان برای نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی پرداخت می‌شود.

رضا اخلاص‌مند افزود: نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی، شرب و صنعت جز تکالیف این شرکت است و باید با اقدامات مختلف، کشاورزان را نسبت به نصب این کنتور‌ها تشویق کرد.

او گفت: تفاهم نامه با بانک مهر ایران منعقد شده تا کشاورزان بتوانند از مزایای این اعتبار برای نصب کنتور بر روی چاه‌های خود استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه تسهیلات به صورت قرض الحسنه با بهره چهار درصد است گفت: کشاورزان می‌توانند با مراجعه به شعب بانک مهر ایران درخواست خود را تنظیم و تسهیلات خرید کنتور هوشمند آب را دریافت کنند.

اخلاص‌مند گفت: سقف تسهیلات پرداختی به کشاورزان ۲۵۰ میلیون ریال است که کشاورزان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به منابع آب شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

او با بیان اینکه دیگر به چاه‌های بدون کنتور هوشمند آب خدماتی ارائه نخواهد شد گفت: کشاوزان باید هر چه سریعتر از این فرصت برای نصب کنتور استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای همدان گفت: نصب کنتور هوشمند روی چاه‌های آب سبب کنترل و نظارت بر میزان برداشت آب‌های زیرزمینی استان شده و از اضافه برداشت منابع آب‌زیرزمینی جلوگیری خواهد کرد.

او با بیان اینکه بیش از ۶ هزار دستگاه کنتور بر روی چاه‌های کشاورزی همدان نصب شده است تصریح کرد: اساسی‎‌ترین اهمیت کنتور هوشمند این است که کشاورزان دیگر بیشتر از پروانه بهره‎ برداری نمی ‎توانند از چاه ‎ها آب برداشت کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.