در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

سویه جدید کرونا با نام پیرولا وارد کشور نشده است

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به مشاهده مواردی از کرونا و آنفولانزا بر استفاده از ماسک در محل‌های مسقف و فاقد تهویه مناسب تاکید کرد.

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت گفت:  در حال حاضر سویه جدید بیماری کرونا تحت عنوان پیرولا در ایران شناسایی نشده  و این واریانت اولین بار در کشور دانمارک مشاهده شده است.  گزارش ها نشان می دهد که سویه پیرولا در چند ایالت آمریکا،  اروپا و منطقه مدیترانه مشاهده شده است. 

به گفته وی میزان مراجعات سرپایی بیماری کرونا حدود ۲۶ درصد و مراجعات بستری نیز ۴۰ درصد افزایش داشته است. 

معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر ۳۰ درصد از مراجعات مربوط به امیکرون و حدود هشت درصد مربوط به بیماری آنفولانزا است. 

کریمی ادامه داد:  در حال حاضر بیماری کرونا در دنیا تمام نشده و توصیه وزارت بهداشت به مردم خودمراقبتی و تزریق واکسن کرونا در صورتی که بیش از شش ماه از نوبت تزریق قبلی گذشته باشد باید نسبت به دریافت این واکسن اقدام کنند. 

او بیان کرد: افراد در مکان‌های سربسته و جاهایی که تهویه مناسبی ندارد از ماسک استفاده کنند. 

این مقام در انتها گفت: با شروع فصل سرما بیماری آنفولانزا هم شیوع پیدا می کند و افراد در معرض خطر و کودکان این واکسن را تزریق کنند.  افراد سالمند با فاصله از واکسن کرونا،  آنفولانزا را تزریق کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۶ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
از اسمش که معلومه "پیرولا" خب همون کروناست که پا به سن گذاشته و کمی پیر شده وباعث شده سرعتش کم بشه ولی کم کم خودشو با عصا هم شده به همه جای دنیا میرسونه خخخخ