ناکامی حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در دهگلان

فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، از شناسایی و دستگیری باند حفاران غیرمجاز آثار تاریخی و باستانی در شهرستان دهگلان خبر داد.

 سرهنگ محمدرضا زارعی گفت: برابر گزارش واصله به پاسگاه انتظامی بلدسی و اداره میراث‌فرهنگی دهگلان مبنی بر حفاری غیرمجاز در روستای قاضی جوب از توابع این شهرستان، بررسی‌ها و تحقیقات در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اظهار کرد: بر این اساس نیرو‌های پاسگاه انتظامی و مسئول میراث‌فرهنگی دهگلان در محل جرم حضور یافته و از نزدیک در جریان حفاری انجام شده قرار گرفتند.

او با بیان اینکه در این خصوص ٤ نفر حفار غیرمجاز با هویت بومی همراه با یک دستگاه خودرو نیسان و ادوات حفاری شناسایی و دستگیر شدند، افزود: پرونده قضایی عوامل دستگیر شده تشکیل و این موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.

سرهنگ زارعی با بیان اینکه در برخورد قاطع و قانونی با حفاران غیرمجاز هیچ‌گونه تعارف و چشم‌پوشی نداریم و نخواهیم داشت، یادآور شد: از مردم به‌ویژه دوست‌داران میراث‌فرهنگی استان انتظار داریم با احساس مسئولیت همگانی در راستای مقابله با متخلفان و سوداگران میراث‌فرهنگی، ما را در حفاظت از این سرمایه ملی یاری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.