سرقت خانوادگی یک تُن سنگ فیروزه با حفاری تونل مخفی در معدن!

متهمی که با همدستی داماد و پسرش، یک تن سنگ فیروزه از یکی از معادن اطراف تهران سرقت کرده بود، دستگیر شد.

 تابستان امسال، مرد جوانی به شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ (ویژه سرقت) رفت و هنگامی که مقابل بازپرس محمد ولدی بیرانوند قرار گرفت، گفت: من صاحب یک معدن سنگ فیروزه در نزدیکی تهران هستم، اما چندی قبل یک تن سنگ از معدن سرقت شد، حالا به اینجا آمدم تا شکایتم را ثبت کنم.

پس از تشکیل پرونده بررسی‌های میدانی تیم تحقیق آغاز و در نخستین گام مشخص شد، سارقان با حفاری تونل غیرمجاز به معدن مورد نظر راه پیدا کردند و به صورت مخفیانه موفق به یک تن سنگ فیروزه شدند و پا به فرار گذاشته‌اند.

اقدامات فنی و اطلاعاتی تیم تحقیق نشان می‌داد، یک مرد میانسال به نام داریوش با طراحی یک نقشه حرفه‌ای به همراه پسر و داماد خود دست به این سرقت زده‌اند که همین سرنخ کافی بود تا متهمان در یک قدمی بازداشت قرار بگیرند.

ماموران پلیس پس از دریافت این اطلاعات مهم با دستور قضایی، داریوش را به اتهام سرقت بازداشت کردند که او در همان تحقیقات ابتدایی جرم خود اعتراف کرد و گفت: می‌دانستیم ساعت ۹ شب به بعد فردی از معدن موردنظر نگهبانی نمی‌کند به همین خاطر با همراهی داماد و پسرم تصمیم گرفتیم تا نقشه سرقت را عملی کنیم.

متهم ادامه داد: به همراه همدستانم ابتدا یک تونل حفر کردیم و به معدن رسیدیم در آنجا سنگ‌های فیروزه را سرقت کردیم؛ پس از ارتکاب جرم داماد و پسرم با خودرویی که سنگ‌ها در آن ریخته شده بود به مکانی نامشخص رفتند و ما از یکدگیر جدا شدیم که چندی بعد بازداشت شدم.

پس از اعتراف صریح متهم ماموران پلیس از سوی بازپرس پرونده ماموریت یافتند تا با اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه ۲ متهم دیگر را شناسایی و سپس نسبت به دستگیری آن‌ها با دستور محمد ولدی بیرانوند؛ بازپرس شعبه هفتم دادسرای ویژه سرقت، متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات برای دستگیری ۲ مرد فراری ادامه دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
parsa
۰۷:۴۲ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
آقا ، چطور شد صاحب این معدن فیروزه شدید؟ ، مردم از صبح تا شب سگدو میزنن ، خودشون را پاره میکن صاحب یه متر جا ، اونم تو جنوبی ترین نقطه تهران نمیشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۴ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
همه مثل هم نیستن این بنده خدا هم یک شبه نرسیده
United States of America
ناشناس
۲۳:۵۸ ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
تقریبا معادن ملی دولتی هستند یا نیمه خصوصی با نظارت مستقیم
Iran (Islamic Republic of)
خداترس
۲۱:۲۸ ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
من صاحب یک معدن فیروزه هستم مگر می شود .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۲ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
دورغ که کنتور شماره نمیذاره
Italy
حسین
۰۷:۲۷ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
کسی پیدا کرد با دادن اطلاعات منطقه ای در سایت مربوط ثبت اولیه می شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۴ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
بله پنجاه میلیارد داشته باشی باهات شریک میشم