از دستگیری ۵۸ متهم تحت تعقیب در شیراز تا کشف تریاک در نی ریز

مهم‌ترین حوادث ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز سه شنبه ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

ایست پلیس نی‌ریز به قاچاقچی و کشف ۱۵۰ کیلو تریاک

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با تلاش مأموران پلیس شهرستان نی‌ریز، ۱۵۰ کیلو تریاک در بازرسی از یک سواری پژو ۴۰۵ کشف شد. 

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس بیان کرد: به منظور اجرای طرح برخورد قاطع با سوداگران مرگ، مأموران انتظامی شهرستان نی‌ریز هنگام گشت زنی در محور مواصلاتی سیرجان - شیراز به یک سواری پژو ۴۰۵ مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.

او با بیان اینکه راننده بدون توجه به ایست پلیس متواری شد، ادامه داد: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران انتظامی با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند سواری پژو را توقیف و راننده و سرنشین را نیز دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در بازرسی از آن خودرو، ۱۵۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد، تصریح کرد: متهمان برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

واژگونی پژو با ۲ کشته و یک مجروح 

رئیس پلیس راه شمال استان فارس گفت: در پی واژگونی سواری پژو در محور مواصلاتی مرودشت-شیراز، ۲ نفر فوت شدند و یک سرنشین نیز مجروح و روانه بیمارستان شد.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی رئیس پلیس راه شمال استان فارس اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره واژگونی منجر به فوت در محور مواصلاتی مرودشت-شیراز، بلافاصله ماموران پلیس‌راه به همراه عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.

او افزود: در بررسی صورت گرفته مشخص شد یک سواری پژو پارس حامل ۳ سرنشین به علت تخطی از سرعت مطمئنه از جاده منحرف و واژگون شده است.

رئیس پلیس راه شمال استان فارس با بیان اینکه در این حادثه ۲ نفر از سرنشینان در دم فوت شدند و یک نفر دیگر نیز مجروح و روانه بیمارستان شد، گفت: با رانندگان متخلف و قانون‌گریز که باعث صدمه به خود و دیگران می‌شوند برابر قانون به شدت برخورد خواهد شد.

دستگیری ۵۸ متهم تحت تعقیب در شیراز 

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری ۵۸ متهم و محکوم تحت تعقیب طی ۴ روز گذشته در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز بیان کرد: در جهت اجرای حکم قضایی مبنی بر دستگیری محکومان متواری و تحت تعقیب و به جهت حساسیت موضوع و ممانعت از قانون‌گریزی هنجارشکنان اجتماعی، این ماموریت به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

او ادامه داد: ماموران انتظامی این شهرستان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه این افراد در نقاط مختلف شهر شیراز شدند.

فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه در این خصوص مأموران با هماهنگی دستگاه قضایی طی چند عملیات غافلگیرانه موفق شدند ۵۸ نفر از محکومان و متهمان متواری و تحت تعقیب را دستگیر کنند، گفت: افراد دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

عاقبت متهم

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در خرامه

فرمانده انتظامی خرامه گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف برخورد با مخلان نظم و امنیت در سطح این شهرستان اجرا شد. 

سرهنگ زمان‌اله کریمی فرمانده انتظامی خرامه بیان کرد: اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در جهت برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و مخلان نظم و امنیت، با بهره‌گیری حداکثری از توان انتظامی و عملیاتی طی ۲ ماه اخیر در سطح شهرستان اجرا شد.

او افزود: در این طرح ماموران با شناسایی منازل، پاتوق‌ها و محل‌های فعالیت خرده فروشان و همچنین کنترل محور‌های مواصلاتی، موفق شدند ۲ کیلو انواع مواد مخدر و لوازم قاچاق به ارزش ۱۵ میلیارد ریال را کشف و ۳ قاچاقچی، معتاد و خرده فروش را نیز دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی خرامه ادامه داد: توقیف ۳۷ دستگاه خودرو و ۱۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف، دستگیری ۹ سارق و کشف ۴۰ فقره انواع سرقت و دستگیری ۴۹ نفر متهم تحت تعقیب مراجع انتظامی و قضایی از دیگر نتایج مهم اجرای این طرح بود.

سرهنگ کریمی تأکید کرد: اجرای طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان، موجب رضایتمندی شهروندان شده است و برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

دستگیری سارق و کشف موتورسیکلت مسروقه در مرودشت 

فرمانده انتظامی مرودشت از دستگیری سارق و کشف یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی فرمانده انتظامی مرودشت بیان کرد: ماموران کلانتری ۱۲ بعثت با اقدامات فنی از نگهداری مواد مخدر و اموال مسروقه در منزل احدی از شهروندان مطلع و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند و در بازرسی از آن منزل موفق شدند یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه را کشف کنند.

فرمانده انتظامی مرودشت با اشاره به اینکه در استعلام از سامانه پلیس آگاهی مشخص شد موتورسیکلت سابقه سرقت از مشهد کلانتری ۱۲ امام رضا دارد، گفت: در این خصوص متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

سرقت در کنگان و کشف در لامرد

فرمانده انتظامی لامرد گفت: با هوشیاری ماموران این فرماندهی، موتورسیکلت مسروقه از کنگان در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ محسن لشکری فرمانده انتظامی لامرد اظهار کرد: ماموران یگان امداد لامرد هنگام گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه موتورسیکلت که در کنار خیابان پارک بود مشکوک و پس از بررسی مطلع شدند که سابقه سرقت از شهرستان کنگان دارد.

سرهنگ لشکری با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری سارق با جدیت ادامه دارد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند تا نسبت به دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

کشف ۹ کیلو تریاک در جهرم

فرمانده انتظامی جهرم گفت: با تلاش مأموران این فرماندهی، یک سواری دنا توقیف و ۹ کیلوگرم تریاک کشف شد.

سرهنگ خسرو رزمجویی فرمانده انتظامی جهرم اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر جهرم هنگام گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک سواری دنا مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از این خودرو ۹ کیلوگرم تریاک کشف شد و راننده و سرنشین نیز دستگیر شدند.

سرهنگ رزمجویی با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند، تأکید کرد: پلیس در جهت برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و مبارزه بی امان با این پدیده شوم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

 اتوبوس حامل کالا‌های قاچاق به مقصد نرسید 

فرمانده انتظامی کوار گفت: یک دستگاه اتوبوس حامل انواع کالا‌های قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال توقیف شد.

سرهنگ سیدرحمان هاشمی فرمانده انتظامی کوار اظهار کرد: مأموران پلیس آگاهی کوار هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه اتوبوس که از استان‌های جنوبی به مقصد شیراز در حرکت بود، مشکوک شدند.

او اضافه کرد: مأموران پس از توقف اتوبوس، در بازرسی دقیق از آن موفق به کشف ۴۰۱ ثوب پوشاک، ۵ عدد قاب عکس شیشه‌ای، ۲۱ عدد ظرف شیشه‌ای، ۵۲ عدد ادکلن و یک دستگاه کولر گازی خارجی قاچاق و بدون هرگونه مدارک قانونی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی کوار با اشاره به تعیین ارزش یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریالی کالا‌های قاچاق از سوی کارشناسان، افزود: راننده اتوبوس پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شد.

کشف پیکان مسروقه و دستگیری سارقان در آباده 

فرمانده انتظامی شهرستان آباده از کشف پیکان سرقتی و دستگیری راننده و سرنشین توسط ماموران کلانتری ۱۳ صغاد این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی فرمانده انتظامی شهرستان آباده اظهار کرد: ماموران انتظامی کلانتری ۱۳ صغاد در جهت اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی هنگام گشت‌زنی در سطح حوزه به یک سواری پیکان در حال حرکت با ۲ سرنشین مشکوک و خودرو را جهت بررسی متوقف کردند.

فرمانده انتظامی آباده با اشاره به اینکه پس از استعلام از سامانه پلیس آگاهی مشخص شد خودرو مسروقه و سابقه سرقت از شهرستان اقلید (پاسگاه شهرمیان) دارد، گفت: راننده و سرنشین دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

سرهنگ مسعودی از شهروندان خواست توصیه‌های پلیسی و اقدامات پیشگیرانه را مدنظر قرار داده و هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف ۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در زرین دشت 

فرمانده انتظامی زرین‌دشت از کشف ۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا صالحی فرد فرمانده انتظامی زرین‌دشت بیان کرد: ماموران انتظامی زرین‌دشت هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی، به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند. 

قاچاق سوخت

او افزود: در بازرسی دقیق از این خودرو ۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع کشف شد.

سرهنگ صالحی‌فرد با بیان اینکه راننده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد، از شهروندان خواست در صورت اطلاع از فعالیت‌های قاچاقچیان سوخت، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار