بازتاب گسترده سخنرانی رئیس جمهور در رسانه‌های خارجی

رئیس جمهور ایران در حالی شب گذشته در صحن عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد که هر یک از رسانه‌های خارجی از نگاه خود این سخنان را تحلیل کردند.

سخنرانی آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان شب گذشته (سه شنبه شب) در صحن عمومی سازمان ملل انجام شد. رئیس جمهور کشورمان در این سخنرانی به نکاتی پرداختند که نظر بسیاری از رسانه‌های خارجی را به خود جلب کرد و هر کدام از زاویه دید خود به این سخنان پرداختند.

ابراهیم رئیسی در بخشی از این سخنان با بیان اینکه معادله سلطه غربی برای جهان دیگر جواب نمی‌دهد، گفت: پروژه آمریکایی کردن جهان شکست خورده است.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد: اجلاس جدید مجمع عمومی در حالی آغاز می‌شود که جهان تحولات بی‌سابقه و تاریخ‌سازی به خود دیده است.

وی افزود: آنچه تضمین‌کننده آینده روشن بشری است، توجه به ارزش‌های والایی است که انسان را به‌سوی کمال و کرامت سوق می‌دهد و چه‌چیزی بهتر از کلام پروردگار متعال، انسانیت و ارزش‌های تعالی‌بخش انسانی را تعریف می‌کند.

این سخنرانی، اما نظر بسیاری از رسانه‌های جهان را به خود جلب کرد. گاردین در گزارشی مفصل از این سخنرانی ابتدا به موضوع جنگ اوکراین در سخنان رئیس جمهور کشورمان پرداخت. این روزنامه در گزارش خود نوشت: رئیس جمهور ایران آمریکا را عامل تشدید جنگ و درگیری در اوکراین معرفی کرد.

گاردین

در بخشی از گزارش گاردین درباره سخنرانی ابراهیم رئیسی آمده است: ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، در یک سخنرانی طولانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، آمریکا را به شعله ور کردن آتش خشونت در اوکراین متهم کرد که اعتراض نماینده اسرائیل در سازمان ملل را برانگیخت.

در گزارش گاردین آمده است: رئیسی مدعی شد که هرگونه پهپاد ساخت ایران که به شهر‌های اوکراین حمله می‌کند، قبل از شروع جنگ فروخته شده بود و گفت که او طرفدار صلح در اوکراین است، و این را همان روزی که تهران میزبان یک هیئت دفاعی روسیه به رهبری سرگئی شویگو، وزیر دفاع خود بود تاکید کرده بود.

این رسانه در ادامه گزارش خود اذعان می‌کند: سخنرانی پیروزمندانه رئیسی با ادعای غلبه بر تلاش‌های اطلاعاتی ایالات متحده برای سرنگونی دولت خود، تاکید کرد که آینده متعلق به کشور‌های حوزه اوست و دوران غرب به پایان رسیده است.

بازتاب سخنرانی رئیس جمهور در الشرق الاوسط

روزنامه شرق الاوسط هم در گزارشی از این سخنرانی ترجیح داد به موضوع جنگ اوکراین در سخنرانی رئیس جمهور کشورمان بپردازد و با این تیتر که «ایران ارسال هرگونه سلاح و پهپاد به روسیه را رد می‌کند» به تحلیل سخنان ابراهیم رئیسی پرداخت.

در بخش‌هایی از گزارش روزنامه الشرق الاوسط می‌خوانیم: رئیس‌جمهور ایران ارسال هواپیما‌های بدون سرنشین به روسیه را برای استفاده در جنگ اوکراین تکذیب کرد، حتی در شرایطی که ایالات متحده ایران را متهم می‌کند که نه تنها این سلاح‌ها را فراهم می‌کند، بلکه به روسیه در ساخت کارخانه تولید آن‌ها کمک می‌کند.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد: ابراهیم رئیسی در دیدار با مدیران رسانه‌ها در حاشیه کنفرانس جهانی برتر، نشست سران عالی رتبه در مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: ما مخالف جنگ در اوکراین هستیم.

این روزنامه در ادامه گزارش خود مدعی شد: رئیسی ظاهراً به دنبال ایجاد لحن دیپلماتیک در سخنرانی خود بود. او پیشنهادات خود را برای میانجیگری در جنگ روسیه و اوکراین با وجود اینکه یکی از قوی‌ترین حامیان کرملین است، تکرار  کرد و  پیشنهاد داد که معامله تازه منعقد شده با ایالات متحده که منجر به تبادل زندانیان و آزادی دارایی‌ها شد، می‌تواند به ایجاد اعتماد بین دشمنان دیرینه کمک کند.

در گزارش الشرق الاوسط همچنین آمده است: رئیسی اذعان داشت که ایران و روسیه از دیرباز روابط مستحکمی از جمله همکاری‌های دفاعی داشته اند. اما او ارسال سلاح به مسکو را از زمان آغاز جنگ رد کرد. او گفت: «اگر سندی دارند مبنی بر اینکه ایران بعد از جنگ به روس‌ها سلاح یا پهپاد داده است، باید آن را تهیه کنند.»

سخنرانی رئیسی در آسوشیتد پرس

آسوشیتدپرس هم در گزارش خود از سخنرانی رئیس جمهور کشورمان ابتدا به موضوع جنگ اوکراین پرداخت. در گزارش آسوشیتدپرس درباره سخنرانی ابراهیم رئیسی در صحن عمومی سازمان ملل آمده است: رئیس جمهور ایران در حالی که آمریکا مدعی است این کشور در حال همکاری با روسیه برای ساخت پهپاد است ارسال هرگونه سلاح به مسکو برای حمایت از جنگ اوکراین را رد کرد.

در بخش دیگری از گزارش آسوشیتدپرس می‌خوانیم: رئیسی گفت که کشورش "به دنبال روابط خوب با همه کشور‌های همسایه" در خاورمیانه از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی است.  رئیسی به دیگر کشور‌های منطقه هشدار داد که به اسرائیل متحد آمریکا خیلی نزدیک نشوند و گفت که عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ایجاد امنیت نمی‌کند.

رسانه‌های صهیونیستی هم که تمرکز ویژه‌ای روی سخنرانی رئیس جمهور کشورمان داشتند ترجیح دادند به جای پرداختن به اصل سخنان به حاشیه سازی‌ها دامن زنند و محور اصلی را روی اخراج نماینده این رژیم حین سخنرانی رئیس جمهور کشورمان از سالن سخنرانی سازمان ملل متمرکز کنند.

رسانه های صهیونیست

پایگاه صهیونیستی اسرائیل نشنال نیوز بدون کوچکترین اشاره‌ای به اخراج نماینده این رژیم آن را ترک سالن از سوی این نماینده حین سخنرانی ابراهیم رئیسی عنوان کرد و نوشت: گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد، روز سه‌شنبه بلافاصله پس از آغاز سخنرانی ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران، سالن مجمع عمومی را ترک کرد.

این در حالیست که تمامی رسانه‌های خبری دنیا نوشتند حاشیه سازی اردان در حین سخنرانی موجب شد تا ماموران حراست حاضر در سالن وی را به خارج از صحن عمومی هدایت کنند.

بازتاب سخنان رئیسی در تایمز اف اسرائیل

تایمز اف اسرائیل هم به عنوان رسانه دیگر صهیونیستی در گزارشی مفصل از سخنرانی ابراهیم رئیسی در صحن عمومی سازمان ملل مدعی شد: ابراهیم رئیسی سخنرانی از ایالات متحده خواست تا برای احیای توافق هسته‌ای که واشنگتن در سال ۲۰۱۸ آن را رها کرده بود، «حسن نیت» نشان دهد.

نکته جالب در گزارش این رسانه صهیونیستی اذعان آن به اخراج نماینده این رژیم از سالن سخنرانی و بازداشت موقت وی برای دقایقی توسط نیرو‌های امنیتی حاضر در سالن حین سخنرانی رئیس جمهور کشورمان است.

بازتاب سخنرانی رئیس جمهور در آناتولی

خبرگزاری آناتولی هم در گزارش خود از سخنرانی ابراهیم رئیسی آن بخش از سخنان را که بر پایان دوره سلطه آمریکا بر جهان تاکید داشت مدنظر قرار داده است. ابراهیم رئیسی از سخنرانی خود در سازمان ملل برای حمله به سیاست‌های آمریکا و متحدان غربی آن استفاده کرد.  رئیس جمهور ایران در سخنرانی روز سه شنبه خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: «جهان در بحبوحه ظهور نظم جدید بین المللی و «مسیر برگشت ناپذیر است» در حال تغییر است».

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۸ ۰۱ مهر ۱۴۰۲
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran (Islamic Republic of)
هاشم
۱۴:۵۳ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
درود خدا به ریسی
United States of America
محمود
۰۴:۵۵ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
سلام وقت همگی بخیر.
جناب آقای دکتر رییسی به درستی بهترین نماینده ایران در دوران سازمان ملل بودن و هستند ،به درستی انتقال پیام مردم مظلوم ایران را به گوش جهانیان رساند بدون هیچ کم و کاست و پیشنهادهای ایشان نسبت به جهان و منطقه قابل ستایش هست. از اینکه ایشان در سال دوم محکم‌تر و استوار تر از سال قبل بود و قرآن کتاب آسمانی که را جهت اتحاد بشر رهنمود قرار دادن نشان از عدالت در جهان هست.امیدوار که خداوند پشتیبان مسلمانان جهان باشد و سلامتی ایشان و هیت همراه که بسیار تلاش داشتند.و انشالله سال بعد با رهنمودهای جدید ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۹ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
فقط گیر دادید به حجاب، خجالت بکشید کشور عربستان مهد اسلام محمدی این جور مسخره بازی ندارن و کشور شون روز به روز پیشرفت میکنه،اون از چمن آزادی که به چراگاه معروف شد و مسخره جهان شد و مجری عربستانی در آنتن زنده میگه خداروشکر عربستانی شدیم نه ایرانی،واقعا دست مریزاد آبرو برای اینجا نگذاشتید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۹ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
1عربستان آب لوله کشی آشامیدنی نداره میخره خونواده من حج بودن میگفتن
2وهابیا قوانینش از ما سخت تره اونا کسی روی قبرش برآمدگی بذاره اعدامه
تو فقط دنبال جنبش هرزه هایی گرفتی؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۸ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
برای ظهور حضرت مهدی (عج) دعا کنید.

برای خشنودی حضرت مهدی (عج) صلوات بفرستید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۵ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
خدا حفظت کنه ابروی جمهوری اسلامی هستی بعدازمدتها اشک شوق درچشممان امدشجاعت شهامت تدبروقدرت کلام یکپارچه باعث سرور وخوشحالیمان شدی رییسی عزیز حرف دلمان رازدی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۷ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
هم خدا شفات بده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۹ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
خدا پشت پناه هر خدمتگزار صادق ،شجاع ، ولایی و متدین ایران اسلامی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۵ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
بعد این سخنرانی خدا بیامرزتمون
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۱۶:۱۳ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
چرا باید بازتاب سخنرانی رییس جمهور در رسانه های خارجی مهم باشه؟ آیا بازتابش در رسانه های داخلی مهم تر نیست؟ این یه نوع تبلیغ رسانه های خارجی نیست؟ خب، مردم هم میرن سرغ رسانه های خارجی. هر چند رفتن مردم سراغ رسانه های خارجی، وقتی شما احساس خطر می کنید، جیزه. مگه اینکه اونا قراره چی فکر کنن مهمه؟ اینکه کشور ما و ملت ما قراره چی بشنون و به چه دستاوردی برسن در داخل مهمه. با یه سخنرانی مگه قراره چه اتفاقی بیفته. اینهمه داخل مملکت سخنرانی ها میشه، مثل ا وناس دیگه. هیچ اتفاق خاصی نمیفته.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۸ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
به امید خدا اسلام پیروز است
Iran (Islamic Republic of)
حمید
۱۵:۵۳ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
احسنت به ایمان وشجاعت و مطیع خدا بودنت!!
عزت وشجاعت وسلطه ناپذیری وآزاد بودن ایرانی یعنی همین!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۰ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
با ایمان و امید، ایران قوی خواهیم دید... انشالله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۵ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
آمریکا را با خاک یکسان کرد
ماشاالله به سید ابراهیم رییسی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۶ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
صندلی های خالی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۲ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
اقتدار یعنی این نصف دوره اقتدار ما بخاطر اصلاح طلبان به فنا رفت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۸ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱
اروپا نمی تواند در جهت اجرای تعهدات توافق با ایران گامی مثبتی بردارد چون اختیاری از خود ندارد و اجازه آن از سوی آمریکا صادر نمی شود این عدم صدور اجازه از سوی آمریکا تنها به خاطر دشمنی با ایران نیست چون آمریکا هرگز به اروپا اجازه عرض اندام و اعمال قدرت در حل معادلات و مناقشات جهانی را نخواهد داد و اروپا باید همیشه دست نشانده آمریکا باقی بماند پس ایران زیاد وقت خود را با اروپا تلف نکند همان موضع قدرت در برابر اروپا کافی است
Iran (Islamic Republic of)
مرجان
۱۳:۴۳ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
زنده باد ایران اسلامی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۷ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
دمت گرم شیرمرد. سید رای هامون حلالت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۲ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
هیچ شبکه و خبرگزاری معتبری، حرفهای آقای رییسی را جدی نگرفت.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۶ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
دم رئیسی گرم، قدرتمندانه و مطمئن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۷ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
آفرین به رئیس جمهوری اسلامی.
ایران مقتدر و آبرومند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۶ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
تا کی مردم هزینه های جنگ لفظی شما با آمریکا ودنیا را تحمل کنند؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۲ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
پس چرا هیچ تیتری از بی احترامی به کلام الله نگذاشتین،با عکس قرآن در دست رئیس جمهور جور در نمیاد.
Iran (Islamic Republic of)
بابائی
۱۱:۵۲ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
رایزنی علی باقری با نمایندگان فرانسه، آلمان و انگلیس در نیویورک، اهانت، توهین، بی احترامی و خیانت به مردم ایران و کشور ایران بوده است.
فرانسه، آلمان و انگلیس همراه با چند کشور دیگر از سال 1332 تاکنون در امور داخلی ایران دخالت و مداخله می کنند و هم دشمن درجه یک ملت ایران بودن و هنوز هم هستند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۹ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
قلی جون !!
شما چه کاره هستی که برای سیاستهای کلان کشور تعیین تکلیف می کنی ؟!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۸ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
باید مستقیم با آمریکا مذاکره است. اروپا ضمن هیچکاری بودن در صحنه سیاست جهانی ،خبیث تر و بی شرف تر از آمریکاست. مذاکره به معنی تسلیم نیست. مذاکره با قدرت و منطق و حرف حساب.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۸ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
آقا ول کن
اگه اونا دشمن ما هستن تو نگاه اونا هم ما دشمن اوناییم
این همه سال دشمنی یکمم بیاید صلح کنیم شاید فرجی بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۲ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
مرحبا و احسنت .
آخرین اخبار