پذیرش ۶۰ دانش‌آموز در هنرستان تخصصی بنادر و دریانوردی هرمزگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پذیرش ۶۰ دانش‌آموز در هنرستان پسرانه علوم و فنون دریایی «شهید اصغر موسی‌زاده» این اداره کل در سال تحصیلی امسال خبر داد.

حسین عباس‌نژاد مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به پذیرش ۶۰ دانش‌آموز در هنرستان تخصصی بنادر و دریانوردی استان گفت: پذیرش این تعداد دانش‌آموز در راستای امضای تفاهم‌نامه تاسیس هنرستان تخصصی بنادر و دریانوردی و آموزش و پرورش استان انجام می‌شود.

او گقت: این تعداد دانش‌آموز در ۲ کلاس ۳۰ نفره در رشته‌های ناوبری و مکانیک موتور‌های دریایی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ پذیرش می‌شوند.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ هنرستان علوم و فنون دریایی شهید اصغر موسی‌زاده در شهرک شهید رجایی همجوار با منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران قرار دارد.

عباس‌نژاد گفت: وجود ۲ بندر بزرگ شهید رجایی و باهنر در نزدیکی این هنرستان نیز زمینه حضور دانش‌آموزان برای بازدید میدانی و آشنایی با ادوات و تجهیزات دریایی و بندری را فراهم می‌کند تا علاوه بر کسب آموزش‌های تئوری در رشته‌های یاد شده به صورت عملیاتی و حضوری نیز از تجهیزات بازدید و تخصص لازم را در همان مکان و عملی بیاموزند.

او گفت: کار ثبت نام هم در آموزش و پرورش در حال انجام است تا از اول مهرماه این هنرستان پذیرش دانش آموز داشته باشد.

گفتنی است؛ در حال حاضر یک‌هزار و ۵۸۳ محصل در ۱۲ مدرسه مستقر در شهرک‌های مسکونی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان مشغول به تحصیل هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.