گذشت اولیای دم از قصاص قاتل در میاندوآب به عشق امام حسین (ع)

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: با تأسی به پویش به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم یک محکوم به قتل در استان از قصاص نفس، رهایی یافت.

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: در سال ۱۴۰۰ فردی در این شهرستان مرتکب قتل عمد فردی دیگر شده بود که با طی فرایند دادرسی حکم محکومیت وی صادر و در زندان میاندوآب منتظر اجرای حکم قصاص نفس بود.

وی افزود: به منظور اصلاح ذات البین و تلاش برای اخذ رضایت از اولیای دم با تلاش‌های شبانه روزی و جلسات سازشی متعددی که توسط هسته‌های جهادی بخشایش شورا‌های حل اختلاف میاندوآب تشکیل شد، سرانجام اولیای دم از حق خود گذشته و به محکوم فرصت دوباره زندگی دادند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با ابراز خرسندی از این سازش گفت: امسال این چهاردهمین سازش قصاص نفس استان و پنجمین سازش قتل عمدی است که در میاندوآب رقم می‌خورد که نشان از روح بزرگ و بخشنده اولیاء دم دارد.

عتباتی یادآور شد: پویش به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم نظیر سال گذشته که برکات بسیاری داشت، امسال هم در استان به راه افتاده است و انتظار می‌رود مردم فهیم و با گذشت استان لحظات نابی از صلح و سازش و دوستی را رقم بزنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.