آغاز نمایشگاه دام و طیور و شیلات در مازندران

نمایشگاه دام و طیور و شیلات و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه بین المللی قائم شهر آغاز به کار کرد.

محمدرضا منتجبی مجری برگزاری نمایشگاه دام و طیور و شیلات و صنایع وابسته در مازندران از آغاز نمایشگاه دام و طیور و شیلات در محل دائمی نمایشگاه بین المللی قائم شهر خبر داد و گفت: در پانزدهمین نمایشگاه دام و طیور و شیلات و صنایع وابسته، محصولات و دستاورد‌های تولیدی این صنایع در ۴۷ غرفه به تماشا گذاشته شد.

او حضور شرکت‌ها و صنایع وابسته به ویژه حضور تخصصی صنعتگران زنبورداری را از ویژگی‌های این نمایشگاه عنوان کرد که برای ارتقای سطح دانش بهره برداران وافزایش کمی و کیفی محصولات زنبورداری مفید خواهد بود.

عنایتی مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران برگزاری چنین نمایشگاه‌ها یی را درمعرفی ظرفیت‌ها و دستاورد‌های بخش کشاورزی استان بسیار مهم دانست و آمادگی مجموعه این سازمان در همکاری بابخش خصوصی را در ارتقا و بهبود فعالیت‌های کشاورزی در حوزه‌های مختلف تولیدی اعلام کرد.

عباس زاده معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران نیز، کسب رتبه نخست تولیدجوجه یک روزه و مرغ گوشتی در کشور را از توفیقات صنعتگران طیور استان نام برد و گفت: بیش از ۱۱ درصد گوشت مرغ و ۳۰ درصد جوجه یک روزه کشور در مازندران تولید می‌شود و در تولید گوشت قرمز مازندران رتبه هفتم را دارد.

کریم‌زاده مدیر کل شیلات مازندران، تولید محصولات آبزی پروریاستان را ۹۵ هزار تن به ارزش ۷ تا ۸ هزارمیلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: بیش از ۸۰۰۰ آبزی پرور در ۳۸۰۰ واحد آبزی پروری نقش مهمی در تامین گوشت ماهی دارند.

او وجود ۲۰ واحد پرورش ماهیان زینتی با ظرفیت ۳ میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی و بهره‌مندی از ۳۹ واحد ماهیان خاویاری با تولید سالانه ۲۳۰۰ تن را از ظرفیت‌های محصولات شیلاتی استان نام برد.

کریم زاده صادرات محصولات شیلاتی استان در سال گذشته را ۵۷۰۰ تن اعلام کرد و افزود: صادرات در این زمینه ۱۳ و نیم میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشت ضمن آنکه سالیانه ۱۱۵ هزار تن انواع محصولات آبزی بربری و دریایی به ارزش ۹۰۰۰ میلیارد تومان در استان تولید می‌شود.

مدیرمحمدی مدیرعامل اتحادیه زنبورداران مازندران با اشاره به حضور پررنگ صنعتگران زنبورداری در این نمایشگاه، وجود ۵۷۰ هزار کلنی زنبور عسل با ۷۰۰۰ بهره‌بردار را از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این صنعت در مازندران اعلام کرد که با تولید متوسط ۱۰ کیلو عسل از هر کلنی حدود ۷ هزار تن عسل در استان تولید می‌شود ومازندران با اقلیم و آب و هوای مناسب رتبه نخست تنوع تولید عسل رادر کشور دارد.

نمایشگاه دام و طیور و شیلات تا ۳۱ شهریور از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مازندران در قائم شهر پذیرای بازدیدکنندگان و هم استانی‌ها خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار