سیف‌الله‌زاده: اسپینینگ آینده امیدوارکننده‌ای دارد/ بر اساس چشم‌انداز ترسیم شده حرکت می‌کنیم

رئیس کمیته اسپینینگ گفت: خوشبختانه بر اساس چشم‌انداز روشنی که در کمیته دوچرخه ثابت و چرخ سالنى ترسیم کرده‌ایم به جلو حرکت می‌کنیم.

نسترن سیف‌الله‌زاده رئیس کمیته دوچرخه ثابت و چرخ سالنی  درباره جایگاه این کمیته در فدراسیون آمادگی جسمانی اظهار کرد: کمیته اسپینینگ یا دوچرخه ثابت و چرخ سالنى، زیر مجموعه فدراسیون آمادگی جسمانی است. بنده نزدیک به چهار سال است ریاست کمیته دوچرخه ثابت و چرخ سالنى را عهده‌دار هستم و در این مدت هم اتفاقات بسیار خوشایندی در آن رخ داده، به طوری که ما را به آینده امیدوار کرده است. البته باید بگویم این رشته در ایران و حتی سایر کشور‌ها یا وجود اینکه ورزش نوپایی است طرفداران بسیار زیادی در باشگاه‌های ورزشی و همین طور در میان ورزشکاران حرفه‌ای دارد و با وجود قدم‌های مثبتی که در این ۳ سال و اندی برای رشد و ترقی این رشته برداشته‌ایم.

او افزود: با تیم حرفه‌ای کمیته و همینطور حمایت‌های فدراسیون آمادگی جسمانی به سرپرستی احمد گواری برنامه‌های هدفمند در تقویم سال جدید خود داریم.

رئیس کمیته دوچرخه ثابت و چرخ سالنى در مورد مهمترین هدف انجمن دوچرخه ثابت و چرخ سالنى، تصریح کرد: مهمترین رویکردمان در بحث آموزش تالیف دو کتاب به روز دنیا و انتشار و تدریس این کتب و همینطور تعریف سرفصل‌های مشخص برای دوره‌های سمینار و کارگاه توجیهی و مربیگری درجه ۳ و درجه ۲ و دوره داوری و مدرسی برای آقایان و خانم‌ها بوده و همینطور با همسان‌سازی مدرسین سابق سطح علمی قابل قبولی دست پیدا کردیم. این موارد نشان می‌دهد ما طبق چشم‌اندازی که از قبل ترسیم کرده‌ایم بر طبق آن نمودار در حال حرکت رو به جلو هستیم.

سیف‌الله‌زاده با اشاره به اینکه در سایر موارد هم به خودکفایی رسیده‌ایم، ادامه داد: مانند جنبه طراحی مسابقات و از سایر کشور‌ها که در آن‌ها رقابت‌هایی جریان دارد به طوری که الگوبرداری کرده ایم و در بحث قوانین داوری و همچنین کوچینگ این رشته که آکروسایکل نامگذاری شده تدوین و تایید شده است. به لطف دوستان در کمیته توانستیم اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور را با حضور ۲۲ تیم در سال گذشته برگزار کنیم. با انجمن‌های کشور‌های دیگر هم در حال تعامل هستیم که به زودی نتایج آن را اعلام خواهیم نمود و این تعامل منجر به اتفاقات خوبی در سیستم آموزشی و برگزاری دوره‌های بین المللی خواهد گردید.

او در ادامه گفت: خوشبختانه در بحث مالی هم شرکت داخلی ناوک هم پا و هم سو با ما در این رشته حرکت می‌کند. تصمیم داریم با همکاری با این شرکت هم از لوگو مخصوص به خودمان در آینده نزدیک رونمایی کنیم. البته با اینکه برخی دستگاه‌های ما وارداتی است، اما باز تلاش کردیم تا بخش عمده‌ای از آن را توسط شرکت‌های داخلی خریداری کنیم تا به این صورت کمکی برای تجهیز استودیو‌های استاندارد این رشته در  باشگاه‌های کشور شود. با فعال بودن ۳۰ استان در سطح کشور و معرفی مسئول کمیته اسپینینگ در تمامی این استان‌ها راه را برای پیشرفت هموار کرده‌ایم.

رئیس کمیته اسپینینگ یادآور شد: مسئله ای که به ما انگیزه فراوانی می‌دهد تا کار را بهتر از قبل دنبال کنیم این است که مخاطبان زیادی چه در بخش آقایان و چه بانوان در این انجمن فعالیت می‌کنند و همین رویکرد را باید جدی‌تر از گذشته ادامه دهیم تا چه بسا بتوانیم مربیان خوبی هم تربیت کنیم. این رشته همچنین مناسب افرادی که مشکل کم بینایی دارند است، زیرا ورزشکاران این رشته با توجه به قابلیت دستگاه‌هایی که ما داریم با آن به تمرین بپردازند.

سیف‌الله‌زاده با اشاره به اینکه باید در مدارس و دانشگاه‌های تربیت بدنی هم این رشته مورد مقبولیت بیشتری قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: ما معتقدیم باید از دل مدارس، دانشگاه‌های تربیت بدنی و همچنین در فضای مجازی و برگزاری همایش‌ها و سمینار‌ها این رشته را در ایران ترویج دهیم. باید در مدارس از بچه‌ها استعدادیابی شود و کنار آن هم این رشته را به عموم مردم بیشتر از قبل بشناسانیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار