شبکه گاز در آستارا پایدار است

سرپرست مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: شبکه گاز در آستارا پایدار است و تعهدات صادراتی طبق روال در حال انجام می‌باشد.

سعید عقلی، سرپرست مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در خصوص وضعیت شبکه گاز در شهر آستارا پس از سیل روز دوشنبه، گفت: روز دوشنبه، بارش شدید باران در آستارا منجر به وقوع سیل در این شهر شد که در اثر آن خساراتی به یکی از خطوط اصلی انتقال گاز وارد آمد که با اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته همکاران ما در بخش‌های مختلف در ۲۴ ساعت گذشته، وضعیت حال حاضر گازرسانی در این منطقه بدون مشکل و در شرایط طبیعی و ایمن جریان دارد.

عقلی در رابطه با کاهش فشار مقطعی گاز در آستارا گفت: با توجه به ملاحظات HSE و لزوم حفظ ایمنی محیطی، طی هماهنگی با همکاران در منطقه ۹ عملیات انتقال گاز، فشار گاز در خط لوله‌ای که در اثر سیل آسیب دیده بود، کاهش داده شد تا اقدامات ایمنی‌سازی برای این خط لوله انجام شود.

سرپرست مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در پایان، اظهار کرد: علی‌رغم کاهش فشار جریان گاز به دلیل انجام عملیات ایمن‌سازی، با اقدامات صورت گرفته همکاران ما و تأمین گاز با استفاده از سایر ظرفیت‌های موجود در شبکه، جریان پایدار گاز در منطقه به هیچ عنوان قطع نشد و گازرسانی به شبکه گاز منطقه و انجام تعهدات صادراتی بدون وقفه ادامه یافت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار