واکنش وزارت علوم به حواشی جلسه دفاع یک دانشجو در دانشگاه تهران

سخنگوی وزارت علوم با تاکید بر اینکه جلسه دفاع دانشجوی دانشگاه تهران غیرقانونی بوده، گفت: با دانشجو و استاد راهنمای متخلف برخورد خواهد شد.

در پی انتشار فیلم بدون حجاب یک دانشجو با لباس گروهک‌های تجزیه‌طلب و حمایت از برخی کمونیست‌های تجزیه طلب (قاضی محمد و جعفر پیشه وری) در دانشگاه تهران برای دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد دکتر علی شمسی پور سخنگوی وزارت علوم در گفتگو با ایسنا در واکنش به این موضوع گفت: خانم دانشجویی در جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد خود در دانشگاه تهران بدون حجاب حاضر شده و مواردی را در حمایت از برخی افراد ضدانقلاب مطرح کرده است که با این اقدام برخورد جدی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به مسئولیت استاد راهنما در این موضوع تصریح کرد: قاعدتا در این زمینه خطوط قرمز قانونی و شرعی وجود دارد که دانشجو و استاد راهنما حتما باید در آن چارچوب مشخص عمل کنند.

شمسی پور تاکید کرد: دانشگاه قواعد و مقررات خاصی دارد. دانشجو وقتی وارد دانشگاه می‌شود تمامی این مقررات به او عرضه می‌شود و همواره تاکید می‌شود که دانشجویان قبل از ثبت‌نام این مقررات را ببینند و بعد از آن امضا کنند تا ثبت‌نام انجام شود.

به همین جهت تمامی دانشجویان در جریان این قواعد آموزشی، پژوهشی و اخلاقی قرار دارند و به آن‌ها در دوره‌های مختلف عنوان می‌شود و برنامه داریم که میزان آگاهی دانشجویان از این قواعد را بیشتر کنیم.

مشاور وزیر علوم خاطرنشان کرد: در مورد اخیر دانشگاه تهران هم خود دانشجو مرتکب تخلف شده و هم استاد راهنما بدون مجوز دانشگاه جلسه دفاع را برگزار کرده در صورتی که اجازه این امر را نداشته است. حتما با هر دو برخورد قاطع قانونی انجام خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
مریم
۰۸:۱۳ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
این رئیس دانشگاه ومعادن باید بر کنار بشن چطور یک رئیس یک معاون از دانشگاهش خبر نداره اگه یک مدیر مدرسه بود فورا اخراجش میکردن این بی کفایی وبیلیاقتی یک مدیره که اشراف بر محیط کاریش نداره ویک متهم کومله دمکرات آدمکش راحت تو دانشگاه روز روشن جولان میده پدرشون رو دربیارید باید مدیران بی مسئولیت برکنار وخانم دمکرات اعدام واستاد راهنما امکان نداره خبر نداشته باشه از قبل دفاع رو میفرستن مطالعه میکنه بعد دانشجو دفاع میکنه برای چی میگن استاد راهنما با هم تبانی کردن پدرشون رو در بیارید اجازه ندید از خط قرمزها عبور کنند بعد از این همه جنایت آدم نشدن راحت میان تو دانشگاه جولان میدن واقعا واسه دانشگاهی که مدیرانش اینا باشن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۶ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
به نظر من هیچ منعی ندارد ودانشگاه محل تبادل نظریات ومرکز گفتگوهاست بهتر است از تند روی مسئولان وایجاد اختناق جلوگیری شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۸ ۰۱ مهر ۱۴۰۲
دانشگاه قانون داره از تو که سیکل هم نداری غیر این انتظار نمیره هر دانشجویی اول ورود به دانشگاه یه فرم انظباطی رو امضا میکنه که باید متعهد به اون باشه و گرنه دانشگاه میتونه با نقض هرکدوم دانشجو رو به راحتی آب خوردن اخراج کنه
Iran (Islamic Republic of)
کرامت انسانی
۰۸:۰۱ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
جمع کنین عرضه برخورد رو ندارین!! آقای سخنگو دانشگاه ظاهرا خودت خیلی هم نسبت به این موضوع بی رغبت نیستی؟ وگرنه اینکه میگی باهاشون برخورد میشه چه صیغه ای هست؟باید هم دانشجو هم استاد راهنما و مشاور همشون ساقط از کار و مدرکشون باطل بشه، چون اقدامی عمدی بعد از این جریانات یکسال اخیر کردن..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۹ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
این حرفها وگفتگوها برای بیان نظریات اگر در دانشگاه زده نشود پس در کجا گفته شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۸ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
حجاب هر شخص به خودش و خانواده اش مربوطه و کسی حق دخالت در امور شخصی شهروندان ندارد.
یاعلی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۴ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
بایدشدیدا برخوردشود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۴ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
قطعا باید با این دختر نمک نشناس برخورد قضایی وحقوقی شود تا هر بی سر وپایی جرات جسارت و توهین به مقدسات مردم را نداشته باشد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۰۳ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
خسته نباشید وزیر علوم وزارت ارشاد مسولان واقعا اگر بگم برید جهنم با این گند کارهایتان چیزی .....نگفته ام کلا شما چکار می کنید در حوزه محوله باشما وزارت صمت ووووو جوانان ما دارند خون می‌دهند تا کلمه و تجزیه طلب را از مرزها یمان در عراق و دور کنند آنوقت تو کشورمان در تهران پایتخت هم چون افرادی داریم باید بگم تهران را گرفتن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۵۳ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
تابلو این استاد دانشگاه و دانشجو هدفی دارند ولی قانون این مملکت چیز دیگریست اینها هم بلیط پروازشان به قبله آمالشان به غرب را اوکی کردند خخخخخ ایول کلک خوبیست اکثرا که دانشگاه میروند و مدارج بالا کسب میکنند از نظر فلسفی فکرشان از دین دیانت فرق میکند خدا را شاکریم که حداقل درس خداشناسیمان در جاهایی بکارمان آمد خدایا کرور کرور شکرت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۱۸ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
اه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۲۰ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
مسئولین دانشگاه خواب بوده اند ، کومله و بی ریشه ی وطن فروش در قلب تهران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۰۸ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
تو اتاق دفاع گفتن همه چیز آزاده
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا
۰۱:۵۵ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
واقعا متاسفم که تجزیه طلبان تروریست و حامیان آنها در دانشگاه اینقدر راحت دست به چنین اقداماتی بزنند .راستی موضع مطبوعات و جریان جاسوس پرور اصلاحات در این خصوص چی هست؟؟ این استاد راهنما هم گویا از همفکران اونها است .لطفا دقیق توضیح بدید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۰۷ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
چشمتون روشن.
Iran (Islamic Republic of)
آشتیانی
۰۰:۴۹ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
باید به گونه ای برخورد شود که برای همه طرفداران تجزیه طلبی درس عبرت شود.
دانشگاه محل تحصیل علم است نه جولان گروهک های تروریستی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۵ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
امسال با کشف حجاب دردانشگاهها مقابله کنید
آخرین اخبار