راهیابی ۱۳ اثر از آذربایجان شرقی به مرحله نهایی جشنواره نامیرا

دبیر نخستین جشنواره استانی تئاتر مردمی حماسه‌های نامیرا از راهیابی ۱۳ اثر نمایشی از آذربایجان شرقی به مرحله نهایی این جشنواره خبر داد.

میثم حبیبی گفت: طرح برگزاری این جشنواره تئاتر در زیر مجموعه کنگره ۱۰ هزار شهید استان در جلسات ابتدایی این کنگره مورد تایید دبیرکل کنگره قرار گرفت.

وی افزود: فراخوان این جشنواره در خردادماه منتشر شده و آخرین مدت ارسال آثار نیز ۱۰ تیرماه بود که با تمدید مجدد تا ۲۰ تیرماه آثار به صورت متون نمایشی به دبیرخانه جشنواره فرستاده شدند.

وی گفت: برخلاف رسم موجود در جشنواره‌ها که آثار با فیلم بازبینی می‌شوند، تمامی آثار نمایشی تئاتر این جشنواره به صورت زنده مقابل هیئت بازبینی اجرا شدند.

دبیر نخستین جشنواره استانی تئاتر مردمی حماسه‌های نامیرا  ادامه داد: مرحله بازبینی آثار بخش صحنه‌ای و محیطی این جشنواره از یکم تا چهارم شهریورماه در شهرستان‌های مراغه، مرند، اهر، بناب و تبریز برگزار شد و حدود ۳۸ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که تعداد ۲۰ اثر برگزیده شده و ۱۳ اثر نیز به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

حبیبی خاطرنشان کرد: این جشنواره از ۳۱ شهریور تا هفتم مهرماه برگزار و بخش صحنه‌ای آن نیز روز دوشنبه سوم مهر در گلزار شهدای وادی رحمت افتتاح می‌شود. نمایش‌های صحنه‌ای در مجموعه فرهنگی و هنری تربیت یا تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می‌رود و اجرای عمومی آن در هفته دفاع مقدس خواهد بود.

وی با بیان این‌که آثار فرستاده شده برای نخستین بار توسط نویسندگان استان تولید شده است گفت: حداقل ۲۵۰ نفر از هنرمندان در عرصه جبهه، جنگ، ایثار و شهادت در این جشنواره حضور پیدا کردند.

وی  اضافه کرد: آثار منتخب این جشنواره به رسم هرساله به جشنواره‌های استانی و سراسری تئاتر بسیج معرفی می‌شوند.

دبیر نخستین جشنواره استانی گفت: رئیس هیئت داوران این جشنواره، امیر نصیربیگی است و سعید نجفیان، کوروش زارعی و خیرالله تقیانی‌پور از تهران نیز دیگر اعضای هیئت داوران جشنواره هستند.

برچسب ها: تئاتر ، هنرمندان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.