کلاهبرداری فروش وام ازدواج کار دست متهم داد

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری فردی که در پوشش فروش وام ازدواج، مبلغ ۲۰ میلیارد ریال در شهرستان هرسین کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

مهدی حاجیان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت : پس از مراجعه چند تن از شهروندان به پلیس فتا هرسین مبنی بر اینکه فرد ناشناسی از آن‌ها در فضای مجازی به بهانه فروش وام قرض‌الحسنه ازدواج کلاهبرداری کرده، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد فرد کلاهبردار با آگهی فروش سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال وام ازدواج در فضای مجازی، موفق به جلب اعتماد تعدادی از شهروندان هرسینی شده و به بهانه امور بانکی و اداری طی چند مرحله و در مجموع ۲۰ میلیارد ریال از افراد شاکی دریافت کرده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: با جمع‌بندی اطلاعات، ماموران پلیس شهرستان طی چند روز کار اطلاعاتی موفق به شناسایی مخفیگاه فرد کلاهبردار شده و در عملیاتی وی را دستگیر کردند.

حاجیان با بیان اینکه تاکنون ۱۰ نفر از متهم شکایت کرده اند، گفت: در بازرسی‌های انجام گرفته از مخفیگاه متهم شش عدد شناسنامه، سه سند ازدواج بدون امضا، یک کارت بانکی و یک دستگاه گوشی تلفن همراه کشف شد.

وی از تشکیل پرونده‌ای در این خصوص و معرفی کلاهبردار دستگیر شده به دستگاه قضائی جهت سیر مراحل قانونی خبر داد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.