توسعه همکاری‌ها با قطر در حوزه سلامت/ آمادگی برای ایجاد نهادی مشابه گروه پنج در حوزه خلیج فارس

وزیر بهداشت از آمادگی کشورمان برای ایجاد نهادی مشابه گروه پنج در حوزه خلیج فارس برای تقویت همکاری‌های منطقه‌ای خبر داد.

 بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت در دیدار با علی صالح آبادی، سفیر ایران در قطر با اشاره به اهمیت دیپلماسی سلامت گفت: با توجه به توسعه و تعمیق روابط جمهوری اسلامی ایران با کشور‌های منطقه از جمله کشور‌های حوزه خلیج فارس در دولت سیزدهم به عنوان سفیر ایران در قطر می‌توانید در جهت توسعه و تحکیم روابط دو کشور در عرصه سلامت نقشی مؤثر ایفا کنید.

وی افزود: توسعه گردشگری سلامت، همکاری‌های مشترک در تولید دارو و تجهیزات پزشکی، آموزش نیروی انسانی در علوم پزشکی و همکاری‌های دانش بنیان در حوزه سلامت از زمینه‌های متعدد همکاری ایران و قطر است.

وزیر بهداشت به سفیر ایران در قطر پیشنهاد کرد با همکاری اداره کل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت نسبت به تشکیل کارگروه همکاری‌های مشترک دو کشور در حوزه سلامت به منظور بررسی و ایجاد زمینه‌های همکاری اقدام شود.

علی صالح آبادی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی به وزیر بهداشت کشورمان از برنامه‌های خود در کشور قطر اعلام کرد که حداکثر تلاش را برای توسعه مناسبات ایران و قطر در حوزه سلامت به عمل خواهد آورد.

بهرام عین اللهی با برشمردن امتیازات و ویژگی‌های همسایگی دو کشور ایران و امارات و توانمندی‌های ایران در حوزه سلامت از جمله آموزش پزشکی، دارو و تجهیزات پزشکی، خواستار تشکیل کارگروهی برای پیگیری برنامه‌های مشترک ایران و امارات در حوزه سلامت شد که این پیشنهاد مورد استقبال طرف اماراتی قرار گرفت.

وزیر بهداشت کشورمان همچنین توسعه همکاری‌های منطقه‌ای ایران در دولت سیزدهم از جمله تعمیق روابط با کشور‌های حوزه خلیج فارس را فرصت مغتنمی برای گسترش دیپلماسی سلامت دانست.

سیف محمد عبید الزعابی سفیر امارات متحده عربی در ایران نیز با اشاره به توانمندی‌های علوم پزشکی ایران در منطقه و جهان ضمن استقبال از پیشنهاد‌های وزیر بهداشت ایران، خواستار گسترش روابط فی مابین در حوزه سلامت به ویژه در حوزه گردشگری سلامت شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار