در همه خوابگاه‌های دانشجویی طلبه مستقر خواهیم داشت

رئیس دانشگاه قم گفت: از سال تحصیلی پیش‌رو در همه خوابگاه‌های این دانشگاه (از عصر تا پایان شب) طلبه مستقر خواهیم داشت تا علاوه بر تعامل با دانشجویان پاسخ‌گوی سئوالات آنان در مباحث مختلف دینی و معرفتی باشند.

حجت الاسلام و المسلمین احمد حسین شریفی روز چهارشنبه درآیین تکریم و معارفه رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان قم، گفت: در نظام اسلامی فرصت بسیار مغتنمی برای ترویج ارزش‌های الهی به‌وجود آمده است که باید از این ظرفیت به ویژه در محیط‌های دانشگاهی به نحو احسن استفاده شود.

 رئیس دانشگاه قم گفت: در دانشگاه قم و سایر دانشگاه‌های استان، همه امکانات برای اجرای برنامه‌های مورد نظر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مهیاست و ما بر اساس رسالت خود هرچه در توان داشته باشیم برای تبیین و ترویج هرچه بیشتر ارزش‌های اسلامی در محیط‌های آموزش عالی استان به‌کار خواهیم بست.

او ادامه داد: همچنین در حال حاضر میان مسئولان دانشگاه‌های قم تعامل و همراهی بسیار خوبی برای پیگیری اهداف مشترک ایجاد شده که لازم است از این موقعیت به‌وجود آمده برای تعالی روز افزون ارزش‌های اسلامی و اخلاقی در جامعه دانشگاهیان استان به نحو احسن استفاده شود.

دانشگاه قم هم اکنون دارای ۶ دانشکده، هشت مرکز پژوهشی و فناوری، ۳۳ گروه آموزشی، ۱۴۰ رشته تحصیلی و مرکز آموزش‌های آزاد و مجازی و پردیس بین الملل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.

حدود ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه قم در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به‌تحصیل هستند که حدود نیمی از این تعداد را بانوان فرهیخته پردیس خواهران و صد‌ها نفر را دانشجویان غیر ایرانی از کشور‌های مختلف جهان تشکیل می‌دهند.

نزدیک به ۳۰۰ عضو هیات علمی از فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی در مراتب گوناگون علمی در دانشگاه قم حضور دارند که برخی از ایشان جز نخبگان ملی کشور محسوب می‌شوند.

گفتنی است در این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، از تلاش‌های حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل پور رضا تقدیر و حجت الاسلام و المسلمین علی تقوی به عنوان رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان قم معرفی شد.

۱۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز علمی قم مشغول به تحصیل هستند که رقم بسیار قابل توجهی است و نشان از ظرفیت بالای این استان در حوزه فعالیت‌های علمی و پژوهشی دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.