شکوفه‌های کلاس اولی وارد دنیای تعلیم و تربیت شدند + فیلم

همزمان با نواخته شدن زنگ شکوفه‌ها در سراسر کشور، بیش از ۳۱ هزار کلاس اولی کردستانی در کلاس‌های درس حاضر شدند.

آئین جشن شکوفه‌ها امروز به صورت نمادین در دبستان شهید لطفی سنندج برگزار شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: کلیدی‌ترین و حساس‌ترین دوره زندگی هر انسانی دوره ابتدایی است بنابراین مهارت گفتار و رفتار معلمان این دوره از اهمیت بسزایی برخوردار است.

غلامعلی کرمی نیاز افزود: امسال در استان ۳۱ هزار دانش‌ آموز کلاس اولی وارد دنیای تعلیم و تربیت می‌شوند و با تلاش‌های انجام شده حتی یک مدرسه در دورترین روستای استان بدون معلم نیست

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان هم پیشتر گفته بود: نام نویسی ۹۷ درصد از دانش‌آموزان استان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ قطعی شده است.

سالاروندیان در ادامه با اشاره به توزیع کتاب‌های درسی در استان اظهار کرد:در حال حاضر ۷۰ درصد کار توزیع کتب درسی در شهرستان‌ها و مناطق استان انجام شده و کردستان در این زمینه رتبه ۹ کشور را دارد.

آیین  جشن شکوفه‌ها امروز  ۲۹ شهریور برگزار شد . هم چنین بازگشایی مدارس سوم مهر،  و جشن غنچه‌ها ۱۶ مهرماه برگزار خواهد شد و مدارس مجری برای آیین بازگشایی در مرکز استان و شهرستان‌ها تعیین شده اند.

هم اکنون سه هزار و ۶۲۰ مدرسه شهری و روستایی با ۱۲ هزار و ۷۳۴ کلاس درس از جنبه‌های مختلف آماده پذیرش ۲۸۹ هزار و ۶۸۴ دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی بدون احتساب دانش آموزان بزرگسال، استثنایی و پیش دبستانی است.

 

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.