کسب رتبه سوم کشوری در نظام رتبه بندی بین المللی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

بر اساس نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در نظام رتبه‌بندی بین‌المللی NTU سال ۲۰۲۳، دانشگاه علوم پزشکی کردستان موفق به کسب رتبه سوم کشوری شد.

 مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در نظام رتبه‌بندی بین‌المللی NTU سال ۲۰۲۳، دانشگاه علوم پزشکی کردستان موفق به کسب رتبه ۵۶۶ جهان و سوم کشوری شد.

 دکتر یدالله زارع زاده تصریح کرد: نظام رتبه‌بندی NTU برای دانشگاه‌های جهان از جمله رتبه بندی‌های معتبر شرقی است که دانشگاه ملی تایوان بر اساس شاخص‌های عملکردی دانشگاه‌ها در سه حوزه ماموریتی تولید علم، تاثیر و تعالی محاسبه آن را ارائه می‌نماید.

او با اشاره به اینکه، در مجموع ۱۰۴۴ دانشگاه جهان معیار‌های لازم برای ورود به رتبه‌بندی NTU ۲۰۲۳ کسب کردند، ابراز کرد: دانشگاه علوم پزشکی کردستان در میان ۱۸ دانشگاه از کشورمان که شرایط لازم برای ورود به نظام رتبه بندی را داشتند بعد از دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران موفق به کسب رتبه سوم کشوری شد.

 مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان  با اشاره به موفقیت‌های اخیر دانشگاه در کسب رتبه‌های بین المللی درخشان در نظام‌های مختلف رتبه بندی دانشگاهی جهان از جمله تایمز، ایمپکت و RUR در سال جاری و سال‌های قبل، اظهار نمود: درخشش دانشگاه در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی حاصل تلاش مداوم کلیه دانشگاهیان و روحیه خودباوری و برنامه ریزی تیم مدیریت دانشگاه برای توسعه و پیشرفت علمی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.