امضای تفاهم‌نامه بین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و اقتصاد با موضوع تربیت اقتصادی حرفه‌ای

وزیر آموزش و پرورش گفت: با وجود اینکه در ۶ ماهه اول امسال پروژه‌های متعددی ساخته شده‌اند برای مدرسه‌سازی به کمک همه نیاز داریم.

رضامراد صحرایی،  وزیر آموزش و پرورش در مراسم امضای تفاهم‌نامه وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و اقتصاد با موضوع تربیت اقتصادی حرفه‌ای گفت: دانش‌آموزی که سند تحول بنیادین ترسیم کرده است دارای ۵ ویژگی خلاق، ماهر، کارآفرین، مقتصد و مسئولیت‌پذیر است.

وی اظهار کرد: سطوح دانش اگر به ۲ دسته سطح پایین و سطح بالا تقسیم شود، هدف المپیاد‌ها و جشنواره‌ها رسیدن به دانش سطح بالاست و در این تفاهم‌نامه نیز سطح بالای تفکر و دانش را هدف‌گذاری می‌کنیم.

صحرایی خاطرنشان کرد: به‌ طور طبیعی هر چه یک امر مورد اعتماد در سنین پایین‌تر برنامه‌ریزی شود، ثبات آن در آینده بیشتر است و فرد آن موضوع را فرا می‌گیرد. از این حیث در زیرساخت توسعه هدف‌گذاری در سن پایین برای هر موضوعی یک امر اجتناب‌ناپذیر است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این تفاهم‌نامه به دنبال برجسته‌سازی یک ایده کلیدی در کشور یعنی مدرسه است چرا که هر اتفاق خوبی برای آینده کشور بخواهیم رقم بزنیم باید از مدرسه شروع کنیم.

وی تصریح کرد: هر کس بخواهد تصویری از آینده جامعه را بداند باید نگاهی به مدرسه امروز بیندازد.

صحرایی تاکید کرد: اگر امروز در مدرسه مسائل اقتصادی را به دانش‌آموزان یاد دهیم حتما او فردا و در بزرگسالی فردی مقتصد، ماهر، مسئولیت‌پذیر، خلاق و کارآفرین خواهد بود.

وی با اشاره به جشنواره و رویدادی که طی این تفاهم‌نامه اجرا خواهد شد، گفت: رویدادی که برنامه‌ریزی خواهد شد می‌تواند هم مشمول دانش‌آموزان و هم دانشجویان و معلمان باشد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از ابعاد تفاهم‌نامه کمک به ساخت مدرسه است، اظهار کرد: برای مدرسه‌سازی به کمک همه نیاز داریم. علی‌رغم اینکه در ۶ ماهه اول امسال پروژه‌های متعددی ساخته شده‌اند، اما باز هم نیاز به مدرسه‌سازی داریم.

وی خاطرنشان کرد: در شبکه اجتماعی شاد نیز گاهی روزانه تعداد زیادی انتقال مطلب دانش‌آموزی داریم که با احتساب حدود ۱۷ میلیون دانش‌آموز، اولیا و معلمان این مطالب می‌توانند به بخش عظیمی از جامعه منتقل شوند که از این بستر هم می‌توان برای آموزش در حوزه اقتصاد استفاده کرد؛ بنابراین اثر این کار مشترک تصاعدی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۸ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
هنوز نمیدونن حقوق شهریور مثل حقوق اسفند باید زودتر بدن
مردم بچه مدرسه ایی دارن دانشجو راه دور دارن همه اینها پول باید بشه
آخرین اخبار