از دستگیری عامل سنگ پرانی به خودرو‌های عبوری در کوه چنار تا کشف تریاک از زوج قاچاقچی

مهم‌ترین حوادث ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز چهارشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف تریاک از زوج قاچاقچی 

زوج قاچاقچی با بیش از ۱۱۶ کیلو تریاک روانه دادسرا شدند.

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: به منظور اجرای طرح برخورد با سوداگران مرگ، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور مواصلاتی کوار - شیراز به یک سواری پراید مشکوک شدند و با تیزبینی و هوشیاری آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او ادامه داد: ماموران انتظامی موفق شدند در بازرسی از آن خودرو، ۱۱۶ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک کشف کنند.

فرمانده انتظامی فارس با بیان اینکه در این خصوص راننده و سرنشین (نامزدش) دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند، تصریح کرد: محور‌های مواصلاتی این استان محل ناامنی برای قاچاقچیان می‌باشد و پلیس با سوداگران مرگ با جدیت و قاطع برخورد قانونی می‌کند. 

سارق خودرو در شیراز دستگیر شد/ متهم با سلاح سرد به سمت ماموران حمله کرده بود

فرمانده انتظامی شیراز از شناسایی و دستگیری سارق و کشف یک خودرو سرقتی توسط ماموران یگان امداد خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز بیان کرد: ماموران انتظامی شیراز هنگام گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک خودرو پراید مشکوک و پس از بررسی به عمل آمده متوجه سرقتی بودن آن می‌شوند. 

او ادامه داد: راننده با مشاهده پلیس و بدون توجه به ایست با سرعت از محل متواری و ماموران انتظامی پس از تعقیب و گریز با رعایت قانون به کارگیری سلاح، لاستیک عقب خودرو را هدف قرار داده و آن را متوقف می‌کنند.

فرمانده انتظامی شیراز گفت: راننده سارق به محض پیاده شدن از خودرو با سلاح سرد به سمت ماموران حمله می‌کند و کارکنان پلیس با رعایت قانون به کارگیری سلاح با شلیک به پای او، آن را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل می‌کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در پرونده متهم ۴ فقره سرقت خودرو به چشم می‌خورد، افزود: سارق پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد. 

دستبند بر دست متهم

توصیه‌های پلیس برای پیشگیری از کلاهبرداری 

فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت در خصوص پیشگیری از کلاهبرداری به شهروندان توصیه‌هایی کرد.

سرهنگ حمیدرضا صالحی‌فر فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت، از شهروندان خواست با رعایت مواردی، نگذارند کلاهبرداران به اهداف شوم خود دست یابند.

۱- به ظاهر موجه، شیک، زبان چرب، وعده و وعید کسانی که نمی‌شناسید اطمینان نکنید.

۲- هرگونه معامله ملک و خودرو را در مراکز و محل‌های مجاز مربوط به این کار و در قبال دریافت اسناد و مدارک معتبر و با تائید مدارک از سازمان مربوطه انجام دهید.

۳- هرگونه کار اداری و قضایی را شخصاً و با مراجعه به آن اداره یا سازمان پیگیری کنید و به افراد واسطه یا مدعی نفوذ در آن اداره و سازمان اطمینان نکنید.

۴- به قول و گفته مدعیان دارای رابطه دوستی و نسبی با مسئولان کشوری و لشکری، اداری و قضائی اطمینان نکنید.

۵- آگاه باشید برای واریز وجه نقد به حساب شما نیازی به اعلام رمز اول و دوم و یا مراجعه شما به دستگاه خودپرداز نیست.

۶- از نگهداری رمز عبور کارت عابر بانک در کنار کارت خودداری کنید.

۷- از تحویل کارت عابر بانک به افراد ناشناس که در کنار دستگاه خود پرداز جهت برداشت وجه ایستاده‌اند، خودداری کنید.

۸- مدارک شناسایی مانند گذرنامه، گواهینامه، کارت ملی و مدارک تحصیلی را پس از طی مراحل قانونی و از سازمان‌های مربوطه دریافت کنید.

۹- اگر کسی تقاضای سپردن ضمانت جهت دریافت وام، پرداخت بدهی، آزادی زندانی و سایر امور از شما داشته باشد ابتدا به عواقب آن فکر کنید. اگر قصد قبول ضمانت را داشتید حداقل افراد، شناخته شده و مورد اطمینان برای شما باشند.

۱۰- به خاطر داشته باشید چندین سال است که افراد تحت عنوان شرکت‌های هرمی، اموال مردم را به غارت برده‌اند، عضویت در این شرکت‌ها از نظر قانونی جرم است.

۱۱- اگر پیامکی تحت عنوان خرید کالا و یا خدمات و یا برنده شدن شما در قرعه کشی و یا پیدا کردن زیرخاکی و گنج دریافت کردید، حتماً تامل کنید و طعمه افراد شیاد و کلاهبردار نشوید.

۱۲- گاهی افرادی در بانک‌ها به بهانه شلوغی به شما مراجعه می‌کنند و از شما می‌خواهند که چک را به آن‌ها داده و مبلغ چک را از آن‌ها دریافت کنید، توجه داشته باشید اینگونه افراد معمولا جاعل و کلاهبردار هستند.

کشف گنج یاب قاچاق در لامرد 

فرمانده انتظامی لامرد از کشف یک دستگاه گنج‌یاب قاچاق به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ محسن لشکری فرمانده انتظامی لامرد اظهار کرد: ماموران انتظامی پاسگاه «خیرگو» لامرد هنگام گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به فردی موتورسوار مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: ماموران انتظامی در بازرسی از راکب موفق شدند یک دستگاه گنج‌یاب خارجی قاچاق را کشف کنند.

فرمانده انتظامی لامرد با بیان اینکه بر اساس نظر کارشناسان ارزش گنج یاب قاچاق ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: راکب پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شد.

کشف ۶۰ کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک پلیس فارس و یزد 

فرمانده انتظامی سرچهان از کشف ۶۰ کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک با پلیس شهرستان خاتم استان یزد خبر داد.

سرهنگ محمدجواد اسلامی مهر فرمانده انتظامی سرچهان اظهار کرد: مأموران انتظامی سرچهان با همکاری اطلاعاتی مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاتم استان یزد از تردد قاچاقچیان با سواری پژو در محور‌های مواصلاتی مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او ادامه داد: در این رابطه مأموران انتظامی به محور مواصلاتی سرچهان-خاتم اعزام و با استفاده از شگرد‌های پلیسی سواری پژو پارس حامل مواد مخدر را شناسایی و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند آن را توقیف کنند.

فرمانده انتظامی سرچهان با اشاره به اینکه در بازرسی از آن خودرو ۶۰ کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد، گفت: در این خصوص راننده به همراه ۲ نفر سرنشین دستگیر شدند.

سرهنگ اسلامی‌مهر با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند، تأکید کرد: پلیس در جهت برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و مبارزه بی امان با این پدیده شوم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

کشف بیش از ۳۱ کیلو مواد مخدر در کازرون

فرمانده انتظامی کازرون از دستگیری سوداگر مرگ و کشف ۳۱ کیلو و ۹۰۰ گرم مواد مخدر خبر داد. 

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی کازرون اظهار کرد: ماموران انتظامی کازرون با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی با سواری پژو در حال انتقال محموله مواد مخدر در محور مواصلاتی پل آبگینه به سمت روستای کره‌ای می‌باشد که شناسایی و توقیف خودرو در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: مأموران انتظامی سریعا با هماهنگی قضایی به محور مورد نظر اعزام شده و خودرو پژو پارس را شناسایی کردند و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند آن را توقیف کنند.

فرمانده انتظامی کازرون با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو ۳۱ کیلو و ۹۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و راننده نیز دستگیر شد، گفت: قاچاقچی حرفه‌ای برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

سرهنگ زراعتیان بیان کرد: مقابله با توزیع کنندگان مواد مخدر جزو اولویت‌های کاری مجموعه انتظامی است و پلیس با این بلای خانمان سوز که زمینه‌ساز سایر جرائم است، مبارزه خواهد کرد.

کشف موتورسیکلت میلیاردی قاچاق در اوز 

فرمانده انتظامی شهرستان اوز از کشف یک دستگاه موتورسیکلت ۱۷۵ سی‌سی قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ حسین محمدی فرمانده انتظامی شهرستان اوز اظهار کرد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی اوز، در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر نگهداری یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق توسط یکی از شهروندان در منزلش، بلافاصله بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. 

او با اشاره به اینکه ماموران پس از اطمینان از صحت موضوع به محل مورد نظر شدند، گفت: در بازرسی از آن مکان یک دستگاه موتورسیکلت خارجی ۱۷۵ CC خارجی قاچاق و بدون هرگونه مدارک گمرکی کشف و ضبط شد. 

فرمانده انتظامی اوز با بیان اینکه کارشناسان ارزش این موتورسیکلت را ۲ میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: در این خصوص یک نفر پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

پلمب ۱۳ واحد صنفی متخلف در کازرون

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون از اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بر واحد‌های صنفی و پلمب ۱۳ واحد صنفی متخلف خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زارعتیان فرمانده انتظامی شهرستان کازرون اظهار کرد: مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی با هدف ارتقای امنیت در اصناف و پیشگیری و مقابله با تخلفات و ناهنجاری‌های اجتماعی در واحد‌های صنفی و همچنین ارزیابی میزان پایبندی اصناف به قوانین و ضوابط ابلاغی، طرح تشدید کنترل و نظارت بر واحد‌های صنفی را اجرا کردند.

او افزود: در این طرح مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی در عملیات‌های جداگانه ضمن بازدید و ارزیابی فعالیت‌های بیش از ۴۵ واحد صنفی، ۱۳ واحد صنفی متخلف را به علّت تکرار تخلفات و نادیده گرفتن تذکرات قبلی پلمب کرده و به ۳۲ واحد صنفی دیگر اخطار کتبی دادند.

فرمانده انتظامی کازرون با تاکید بر تداوم و تشدید اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس بر اصناف، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، موضوع را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری عامل نا امنی و سنگ پرانی به خودرو‌های عبوری در کوه چنار 

سرپرست فرمانده انتظامی کوه‌چنار از دستگیری عامل ناامنی و سنگ‌پرانی به خودرو‌های عبوری در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ دوم پرویز ارجمند سرپرست فرمانده انتظامی کوه‌چنار اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره سنگ پرانی به خودرو‌های عبوری در محور مواصلاتی شهرستان کوه چنار، با توجه به اهمیت موضوع شناسایی و دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: ماموران انتظامی با انجام اقدامات فنی و پلیسی و انجام گشت‌های محسوس و نامحسوس موفق به شناسایی عامل اصلی ناامنی و سنگ پرانی به سمت خودرو‌ها در این شهرستان شدند.

سرپرست فرمانده انتظامی کوه‌چنار افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی پس از هماهنگی با مرجع قضایی موفق شدند متهم را دستگیر کنند.

سرهنگ ارجمند با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده قضایی به دادسرا معرفی شد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

عاقبت متهم

سرقت موتورسیکلت در اهواز و کشف در پاسارگاد

فرمانده انتظامی پاسارگاد از کشف یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه توسط مأموران پلیس راهور این فرماندهی خبر داد. 

سرهنگ علی زنگنه‌نیا فرمانده انتظامی پاسارگاد اظهار کرد: ماموران پلیس راهور این فرماندهی در جهت اجرای طرح امنیت محله محور، هنگام واپایش وسایط نقلیه موتوری در سطح شهر به یک دستگاه موتور سیکلت طرح هوندا آبی رنگ مشکوک شدند و به راننده دستور ایست صادر و آن را با اقدامات فنی متوقف کردند.

او بیان کرد: مأموران پلیس راهور پس از بررسی پلاک از سامانه پلیس آگاهی مطلع شدند که موتورسیکلت سابقه سرقت از حوزه کلانتری ۱۲ شهرستان اهواز دارد.

فرمانده انتظامی پاسارگاد با بیان اینکه راکب که از سارقان سابقه‌دار بود دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد، از مالکان وسایط نقلیه خواست تا وسیله نقلیه خود را به لوازم ایمنی ضد سرقت مانند سیستم دزدگیر، قفل فرمان و سایر لوازم بازدارنده از سرقت مجهز کنند.

هشدار پلیس در خصوص پیشگیری از سرقت احشام

فرمانده انتظامی شهرستان قیروکارزین در خصوص راهکار‌های پیشگیری از سرقت احشام به شهروندان هشدار داد. 

سرهنگ قربانعلی روستا فرمانده انتظامی شهرستان قیروکارزین به منظور پیشگیری از سرقت احشام از شهروندان خواست تا با رعایت نکات زیر از سرقت احشام جلوگیری کنند.

او مهم‌ترین راهکار پیشگیری از سرقت احشام را استفاده از نگهبان هوشیار و آماده دانست و گفت: بیشتر دامداران بدون نگهبان و چوپان مستقل و تمام وقت هستند و خود مالک به ناچار در طول روز در چراندن احشام اقدام و جهت نگهبانی در شب خسته و نیاز به استراحت دارد و سارقان در این ساعات شب از فرصت سوء استفاده می‌کنند؛ به همین جهت انتظار می‌رود دامداران ضمن استراحت در طول روز، در شب آمادگی جسمی بیشتری داشته باشند.

سرهنگ روستا با توصیه به دامداران تصریح کرد: حتماً یکی از اهل خانواده که دارای هوشیاری لازم است و یا به صورت تمرکزی با سایر دامداران در کنار هم امر نگهبانی شبانه را پوشش دهند تا شاهد فرصت طلبی سارقان نباشیم.

او در ادامه برای دامداران توصیه‌هایی داشت:

۱- از افراد بالغ و مجرب در نگهداری احشام استفاده و از دادن اطلاعات، محل نگهداری، اسامی نگهبان و چوپان به افراد ناشناس خودداری شود.

۲-هنگام نگهبانی از احشام و چراندن دام از گرفتن آب، آب میوه و غذا از خودرو‌های عبوری و افراد ناشناس موکدا خودداری شود که بعضاً آغشته به مواد بیهوشی هستند و قصد سرقت دارند.

۳-از استقرار دام و چراندن آن‌ها در کنار جاده که در معرض دید عموم قرار می‌گیرد خودداری شود و به وقت ظهر و عصر نیز احشام را در چراگاه‌ها رها نکنند. 

۴-نگهبان و چوپان احشام حتما گوشی همراه داشته باشد تا بتواند موارد مشکوک را سریعا به مالک یا پلیس ۱۱۰ گزارش دهد.

۵-خودرو‌های بدون پلاک که در روستا‌ها و اطراف شهر تردد می‌کنند سریعا به پاسگاه محل و ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.

توقیف سمند حامل تریاک در سپیدان

فرمانده انتظامی سپیدان از توقیف سواری سمند و کشف ۴۷ کیلوگرم تریاک در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ احمد فداکار فرمانده انتظامی سپیدان بیان کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سپیدان هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک سواری سمند مشکوک شدند و دستور ایست دادند که راننده بدون توجه اقدام به فرار کرد.

او افزود: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه راننده و سرنشین خودرو را رها و متواری شدند. 

سرهنگ فداکار با اشاره به اینکه در بازرسی از این خودرو ۴۷ کیلوگرم تریاک کشف شد، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری متهمین متواری با جدیت ادامه دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار