رئیس فیفا با رئیسی دیدار کرد

رئیس فیفا در حاشیه هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، با آیت‌الله رئیسی دیدار کرد.

جیانى اینفانتینو، رئیس فیفا امروز چهارشنبه در حاشیه هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سومین روز سفر خود به نیویورک، در دیدار «جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) که در هتل محل اقامت رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، فوتبال را ورزشی پر جاذبه و مورد علاقه بسیاری از مردم به‌ویژه جوانان و یکی از زمینه‌های مهم برای ایجاد نشاط در جامعه عنوان کرد و گفت: لازم است سیاست‌گذاران و دست‌اندرکاران رشته ورزشی فوتبال در کنار توجه به ارتقای توانایی فنی و تاکتیکی بازیکنان، ارتقای اخلاق حرفه‌ای در ورزشکاران و میادین مسابقات را نیز مورد توجه ویژه قرار دهند.

رئیس جمهور همچنین ورزش به‌ویژه رشته فوتبال را یکی از بستر‌های مناسب برای نزدیکی بیشتر و توسعه روابط کشور‌ها دانست و از رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال خواست مراقب اعمال نفوذ سیاسیون در این ورزش پرطرفدار و هدایت آن به سمت اهداف و اغراض سیاسی باشد.

پیشنهاد اینفانتینو به دکتر رئیسی برای برگزاری مسابقه تیم ستارگان جهان و ستارگان ایران به میزبانی تهران

رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار و گفتگو با رئیس جمهور کشورمان، از اهتمام و تلاش‌های دولت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه ورزش به‌ویژه فوتبال در اقصی نقاط ایران و همچنین تعامل و همکاری بسیار خوب و سازنده با فدراسیون جهانی فوتبال قدردانی و تشکر کرد.

«جیانی اینفانتینو» در این دیدار همچنین بر آمادگی فدراسیون بین‌المللی فوتبال برای حمایت از فوتبال ایران، معرفی ظرفیت‌ها و استعداد‌های فوتبالی ایران و آشنایی دادن ملت‌ها با فرهنگ ایرانی تاکید کرد و به دکتر رئیسی پیشنهاد برگزاری یک مسابقه فوتبال میان تیم ستارگان جهان با ستارگان ایران، به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک را داد که با موافقت رئیس جمهور همراه بود.

رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال همچنین در این دیدار یک توپ فوتبال به دکتر رئیسی اهدا کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
بمانی
۰۹:۰۸ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
عشقی عشق رئیسی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۱ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
توفیق بسیار بزرگی است:
فوتبال طرفدار زیادی در جهان دارد این دیدار که اجباری نموده و بخصوص اینفانتیو پیشنهاد دارد یک برد سیاسی-دیپلماسی قوی است و یک کارنامه بسیار عالی از عملکرد رئیسی می دهد. گشایش ارتباط ایران و عربستان، آزاد سازی دلار و کنترل کامل ۲۵ شهریور و ... نشان از تسلط و اقتدار دولت رئیسی در حل معضللت و پیشرفت دیپلماسی و چراغی بر بهبود معیشت مردم است.
Iran (Islamic Republic of)
مبارز
۰۱:۵۷ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
رییسی ، مرد فرصت آفرین و باعث آبرومندی ایران ، دوستت داریم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۸ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
حالا دقیقاً تنها استادیوم ضایع جهانیمون آزادیه خوب ببریدشون استودیو امام رضا یا غدیر خیلی از آزادی امکانات بیشتری هم دارن تیم باشگاهی هم نیست
آخرین اخبار