وجود ۱۰ مدرسه قرآنی در همدان

معاون قرآنی حوزه علمیه رسول اکرم (ص) از وجود ۱۰ مدرسه قرآنی در این استان خبر داد.

حجت‌الاسلام رسول شمس‌آبادی از ادغام مدرسه قرآنی امام حسین (ع) و مدرسه قرآنی رسول اکرم (ص) خبر داد و گفت: در این مدارس تربیت حافظ به صورت تخصصی انجام می‌گیرد.

او با بیان اینکه هم اکنون دو مدرسه قرآنی در همدان ادغام شده و مدرسه قرآنی رسول اکرم (ص) مریانج را تشکیل داده‌اند، گفت: برای ثبت نام در این مدارس باید متقاضیان در آزمون ورودی حوزه علمیه نمره قبولی را احراز کنند، همه قوانین و اصول حوزه‌های علمیه در این مدارس هم رعایت می‌شود.

معاون قرآنی حوزه علمیه رسول اکرم (ص) گفت: در مدارس قرآنی علاوه بر دروس حوزوی، برنامه حفظ قرآن کریم نیز به‌صورت ویژه دنبال می‌شود، رشته‌های تفسیر قرآن و تجوید نیز جزء اولویت‌های آموزشی مدارس قرآنی است. در این مدارس حوزویان روزانه یک خط از قرآن را حفظ می‌کنند در پایه‌های بالاتر برنامه حفظ قرآن به ۳ خط، ۵ خط و تا نصف صفحه هم پیش می‌رود.

حجت‌الاسلام شمس‌آبادی با بیان اینکه هم اکنون ۱۰۰ نفر در مدرسه قرآنی رسول اکرم (ص) در حال تحصیل هستند، گفت: خوشبختانه استقبال از این مدارس خوب است چرا که غالباً خانواده‌ها قرآن دوست هستند از این رو در این مدرسه ۱۳ کلاس درس تشکیل شده و روزانه ۳ تا ۵ معلم قرآنی مباحث روز قرآنی اعم از تفسیر، تجوید و حفظ قرآن را با حوزویان تمرین می‌کنند.

شمس آبادی با بیان اینکه پذیرش در مدارس قرآنی همچون حوزه‌های علمیه از مقطع هفتم و هشتم تحصیلی آغاز می‌شود، گفت: به منظور افزایش انگیزه حافظان قرآنی ماهانه یک محفل قرآنی در نقاط مختلف شهر توسط قاریان ممتاز کشور و قاریان و حافظان تربیت شده این مدارس برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه حوزه علمیه امام حسین (ع) سه دوره فارغ‌التحصیلی داشته که همگی در جزء‌های مختلف حافظ قرآن بودند، گفت: علاوه بر این به‌صورت هفتگی یک محفل انس با قرآن در مدارس شهر مریانج و سایر شهر‌ها برگزار می‌شود.

برچسب ها: قرآن کریم ، حفظ قرآن
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.