طهماسبی: خواهران منصوریان طلای بازی‌های آسیایی را در ویترین خود کم دارند/ می‌خواهیم چراغ اول را روشن کنیم

سرمربی تیم ملی ساندا بانوان تاکید کرد که جای مدال طلای بازی‌های آسیایی در ویترین مدال خواهران منصوریان خالی است.

راضیه طهماسبی  سرمربی تیم ملی ساندا بانوان در خصوص شرایط خواهران منصوریان برای حضور در بازی‌های آسیایی اظهار داشت: خواهران شرایط وزنی خود را درست کردند. در این مسابقات هر روز وزن‌کشی خواهیم داشت. اینکه هر روز بچه‌ها بخواهند سر وزن باشند یکی از دغدغه‌های ما بود، اما با مدیریتی که شد و تلاش خود بچه‌ها کنترل شد و بچه‌ها از لحاظ وزن هیچ مشکلی ندارد. خدا را شکر مشکل آسیب‌دیدگی نداریم و سرحال و باانگیزه به دنبال این هستیم جز تیم‌های باشیم که چراغ اول را روشن می‌کنند و بهترین مدال‌ها را می‌گیرند.

سرمربی تیم ملی ساندا بانوان در خصوص احتمال تکرار تنها مدال طلای ووشو بانوان توسط خدیجه آزادپور در بازی‌های آسیایی گوانگژو گفت: این توقعی که جامعه ورزش، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از ووشو دارد و به نظر من توقع زیادی است. نباید به بچه‌ها فشار بیاوریم که باید طلا خانم آزادپور را تکرار کنیم. مثل همه رشته‌ها هر چه جلو می‌رویم ووشو نیز با تغییرات و به‌روز رسانی‌هایی در تمام زمینه‌های فنی و تکنیکی همراه شده است. هدف بچه‌ها خوشبختانه این است که حتماً به مدال طلا برسند و این مدال را ویترین مدال‌های خود کم دارند.

وی در خصوص برنامه‌ریزی چینی‌ها برای کسب مدال‌های طلای ووشو و جو سالنی‌های این کشور گفت: سعی کردیم در یکسری از جلسات تمرین از حضور تماشاچیان استفاده کنیم و بخواهیم که در تمرینات حضور داشته باشند تا شور و هیجان را در سالن ایجاد کنیم. در تمرینات یک کار دیگر نیز انجام دادیم و زمانی که تمرینات پرفشار است و نفس‌های بازیکنان می‌سوزد تا برود و بیاید، سرود‌های ملی و آهنگ‌های حماسی را در پخش کردیم تا در بچه‌ها انگیزه ایجاد شود. در یکی از تمرینات که "نام جاوید وطن" را گذاشته بودیم، الهه منصوریان می‌گفت اگر قبل از مسابقاتم این آهنگ را برای من بگذارید با تمام توان می‌روم و حریفم را شکست می‌دهم. خدا را شکر خیلی شرایط خوب است و باید ببینیم خدا چه می‌خواهد.

طهماسبی در خصوص اینکه چه عملکرد و نتیجه‌ای باعث رضایت او خواهد شد، تصریح کرد: مسلماً اگر طلسم مدال طلا بشکند از خوشحالی اشک خواهم ریخت، اما نمی‌خواهیم روی بچه‌ها فشار باشد. به دنبال بهترین نتیجه خواهیم بود و با تک‌تک سلول‌های بدنم این مهم را می‌خواهیم و برای آن تمرین کردیم و آماده اجرا آن هستیم.
منبع:تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار