حق بیمه بیش از ۱۰ درصد بیمه شدگان سلامت رایگان است

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: پرداختی بیش از ۱۰ درصد بیمه شدگان استان صفر است و افراد به صورت رایگان بیمه هستند.

اربابی مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: هزار و ۶۹۲ میلیارد ریال از مطالبات مؤسسات درمانی طرف قرارداد این اداره کل مربوط به نیمه نخست امسال پرداخت و تسویه شده است.

او افزود:همچنین هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال از مطالبات ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۲ بخش دولتی دانشگاهی (دانشگاه علوم پزشکی) و همچنین مبلغ ۱۳ میلیارد ریال مربوط به طرح نظام ارجاع شهری خراسان جنوبی نیز پرداخت و تسویه شده است.

اربابی با بیان اینکه حدود ۶۴ درصد جمعیت کل استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند اظهار کرد: بیش از ۴۹۰ هزار نفر در صندوق‌های مختلف بیمه‌ای این اداره کل تحت پوشش قرار دارند که حدود ۵۴ هزار نفر در صندوق بیمه ایرانیان، حدود ۳۴۳ هزار نفر در صندوق بیمه روستائیان و عشایر، ۶۸ هزار نفر در صندوق بیمه کارمندی و ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر در صندوق بیمه سایر اقشار زیر پوشش بیمه‌ای قرار دارند.


بیشتر بخوانید


مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی ادامه داد: با توجه به حمایت‌ها و اقدامات جدید دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و سلامت عمومی و تلاش برای توزیع عادلانه امکانات این عرصه در کشور، حدود ۴۱ هزار نفر از بیمه‌شدگان زیر پوشش این اداره کل در دهک‌های درآمدی یک تا پنج به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت حق بیمه زیر پوشش قرار داشته و از خدمات سازمان بیمه سلامت ایران بهره می‌برند.

او عنوان کرد: همچنین دهک‌های ۶ تا ۹ که در پرداخت حق بیمه مشارکت می‌کنند نیز از تخفیف برخوردار شده و مبلغ پرداختی آن‌ها کاهش چشمگیری یافته است به گونه‌ای که مشمول ۵۰ تا ۸۰ درصد تخفیف حق سرانه بیمه شده‌اند و تنها دهک ۱۰ درآمدی مبلغ سرانه حق بیمه خود را به صورت کامل پرداخت می‌کند.

اربابی بیان کرد: بیمه شدگان بیمه سلامت و همه افراد فاقد پوشش بیمه پایه درمان می‌توانند برای بهره‌مند شدن از خدمات فراگیر بیمه سلامت از طریق سامانه شهروندی بیمه سلامت اقدام کنند و همچنین با استفاده از کد دستوری #۱۶۶۶* از وضعیت بیمه پایه درمان خود مطلع شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار