تجلیل از فعالان پیشکسوت دفاع مقدس آذربایجان شرقی

تعدادی از فرماندهان و رزمندگان پیشکسوت دوران دفاع مقدس در آذربایجان شرقی در قالب مراسم سراسری جهاد و مقاومت تجلیل شدند.

 جمعی از طلایه‌داران، خانواده‌های شهدا، هنرمندان، نویسندگان و امدادگران و پیشکسوتان و فعالان دفاع مقدس آذربایجان شرقی  با حضور در سالن آمفی تئاتر مصلای اعظم امام خمینی تبریز به صورت برخط با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

در این مراسم باشکوه یک هزار و ۲۰۰ رزمنده دوران دفاع مقدس آذربایجان شرقی در مراسم ارتباط تصویری با فرمانده کل قوا حضور داشتند و از خانواده شهدا ، فرماندهان و رزمندگان پیشکسوت دوران دفاع مقدس تجلیل شد.

رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیاناتشان در مراسم سراسری جهاد و مقاومت با اشاره به اینکه واقعه دفاع مقدس یک برهه برجسته و مهم از تاریخ انقلاب است گفتند: ما نتوانستیم تاکنون جزئیات این تابلوی عظیم و پرنقش و نگار دفاع مقدس را بشناسیم و بشناسانیم.

حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای یادآور شدند: ما در دفاع مقدس از چه چیزی دفاع کردیم؟ در برابر چه کسانی دفاع کردیم؟ چه کسانی دفاع کردند و نتیجه و دستاورد آن دفاع چه بود؟ این مقطع و واقعه مهم را باید درست بشناسیم و به اذهان نسل‌های بعدی معرفی کنیم.

رهبر انقلاب در ادامه افزودند: عقیده راسخ بنده این است که اگر نسل‌های پی در پی ما جوانب مهم و معنادار دفاع مقدس را بشناسند و بدانند در این واقعه مهم چگونه ملت ایران توانست خود را به سکوی پیروزی برساند و با قدرت در آنجا بایستد برای آن‌ها در این شناخت درس‌های بزرگی وجود خواهد داشت.

آیت الله العظمی خامنه‌ای با بیان اینکه در دفاع مقدس از انقلاب اسلامی از جمهوری اسلامی که محصول انقلاب اسلامی بود و از تمامیت ارضی کشور دفاع می‌شد تصریح کردند: طرف مقابل به این سه چیز حمله کرده بود البته جبهه اساسی دشمن هدفش مسئله تمامیت ارضی نبود هدف آنان انقلاب بود آن‌ها می‎‌خواستند این انقلاب بی‌نظیر و کبیر و مهم که در ایران به برکت جانفشانی مردم اتفاق افتاده بود را سرکوب کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار