مهارت افزایی گامی مهم در ارتقای بخش کشاورزی

معاون وزیر جهاد گفت: با رسوخ دانش و فناوری در بخش کشاورزی شاهد بهره‌وری در واحد سطح خواهیم بود.

آقای سیدمجتبی خیام‌نکویی مهم‌ترین ماموریت وزارت جهاد کشاورزی را انتقال دانش و فناوری‌های نوین به کشاورزان اعلام کرد و گفت: با رسوخ دانش و فناوری در بخش کشاورزی شاهد بهره‌وری در واحد سطح خواهیم بود.

او به تدوین راهبردها و برنامه‌های کلان برای بهره‌برداران بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: مهمترین مولفه دانش‌بنیان شدن بخش کشاورزی، آموزش مبتنی بر نیازهای جامعه کشاورزی است.

خیام‌نکویی راهبرد رشد بهره‌وری در بخش کشاورزی را مبتنی بر تقویت سرمایه انسانی، تحقیق و توسعه فناوری‌ دانست و افزود: علاوه بر تقویت انگیزه دانشجویان رشته کشاورزی، سیستم آموزشی نیز باید به گونه درستی بازطراحی شود تا شاهد دانشجویان مهارت‌محور باشیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم مهارت‌آموزی دانشجویان رشته کشاورزی، تصمیم‌سازی در ایجاد ریل‌گذاری جدید نظام آموزشی در بخش کشاورزی را حایز اهمیت دانست و گفت: دانشجویانی که در رشته‌های کشاورزی پذیرفته می‌شوند باید نسبت به کشاورزی عرق داشته باشند و در این راستا تحول معنادار در نظام آموزشی و فرهنگ‌سازی مثمرثمر است.

او یکی از مهمترین مولفه‌های دانش‌بنیان شدن بخش کشاورزی را برخورداری از نظام جامع آموزشی متناسب با نیاز کشور در تربیت نیروی انسانی دانست و افزود: ایجاد دکترای حرفه‌ای به جای PHD و آموزش تکنسین‌های کشاورزی دو راهکار مهم در راستای بهره‌وری بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان تات با اشاره به اینکه بخش کشاورزی از مهمترین اولویت‌ها و یکی از اصلی‌ترین موتورهای توسعه کشور مورد توجه دولت است؛ بر لزوم بهره‌مندی هرچه بیشتر ظرفیت‌های موجود در دولت سیزدهم در راستای کشاورزی دانش‌بنیان و بهره‌ور تاکید کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار