آرامش بازار مسکن با تشدید نظارت ها بر پلتفرم های آگهی

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: تشدید نظارت و بازرسی ها در حوزه خرید وفروش مسکن در پلتفرم های آگهی بازار را آرام و باثبات کرد.

داود بیگی نژاد گفت: تغییر رویکردها و سیاست ها در صنف مشاوران املاک  باعث شد تا کسانی که پروانه کسب دارند مورد بازبینی دوباره قرار بگیرند بازرسی‌ ها تشدید شد و در رابطه با بررسی پروانه کسب بعضاً بازرسان مراجعه چند باره به بنگاه ‌ها را داشتند که که این موضوع باعث ناراحتی آنها شده است.

به گفته نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک استان تهران تعداد بسیار زیادی از بنگاه ها پروانه کسب نداشتند اما در این حوزه فعال بودند این تعداد زیاد و بی ‌قانونی‌ ها باعث روی دادن اتفاقاتی در بازار مسکن شد که حاکمیت را مجاب کرد تا بازرسی ‌هایی در این مورد انجام بشود قانونی هم جهت ساماندهی وضع شد که در ابتدا در مورد بنگاه‌ های املاک فاقد پروانه‌ ی کسب اجرا خواهد شد‌.

او می گوید: ساماندهی و تشدید نظارت ها بر پلتفرم های آگهی مسکن نقش بسیار موثری بر بهبود و ایجاد ثبات در بازار مسکن دارد. 

بیگی نژاد یادآور شد: در حال حاضر در بسیاری  از اپکلشین ها افراد  بدون مجوز و و آگاه حضور دارند که این امر خود باعث ملتهب شدن بازار شده بود که هم اکنون با ساماندهی و نظارت بر آن قیمت ها بهبود می یابد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ب غ
۱۱:۲۹ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
درتبریز دریوار یکنفردرعباسی خانه ای که بالای پله ها واقع شده را۷۷۰میلیون ثبت کرده بود یکماهه فروش نرفت ودردومین ماه به۸۵۰ و۹۰۰و۱میلیارد وحالا۱میلیاردو۶۰۰میلیون افزایش داده وکسی نظارت نمی‌کند به دیواراطلاع دادم رسیدگی نمی‌کند لذا بقیه فروشندگان تحریک به افزایش قیمت شده دوباره درعرض چندلخظه۲۰۰میلیون تا۱میلیارد روی مبلغ اضافی ثبت می‌کنند اصلا دیوار هرکی هرکیه باید توسط شهرداری‌ها هرمنطقه قیمت گذاری شود واگه کسی قیمت دلبخواهی ثبت کند باد منتشرنشه ومثل عابربانک بنویسد که سقف بیش ازحدمجاز است.
آخرین اخبار