اجرای روز جهانی بدون خودرو در مناطق ۲۲گانه تهران؛ فردا

مدیرکل حمل و نقل عمومی و ترافیک شهرداری تهران گفت: باتوجه به اینکه جمعه ۳۱ شهریور روز جهانی بدون خودرو است، در مناطق ۲۲ گانه تهران یک محور برای اجرای برنامه این روز مشخص شده است.

مهدی گلشنی مدیرکل حمل و نقل عمومی و ترافیک شهرداری تهران پیرامون برنامه شهرداری برای روز جهانی بدون خودرو گفت: باتوجه به اینکه جمعه ۳۱ شهریور روز جهانی بدون خودرو است در هرکدام از مناطق ۲۲ گانه یک محور را مشخص کردیم که روی خودرو‌ها بسته و روی مد‌های حمل‌ونقل پاک متمرکز باشد. 

وی با بیان اینکه این مد‌ها مانند پیاده‌مداری، دوچرخه و اسکوتر سواری هستند، اظهار کرد: هدف ایجاد فرهنگ سازی برای استفاده کمتر از وسایل نقلیه دودزاست تا شهروندان مسافت‌های کم را از سیستم‌های حمل‌ونقل پاک استفاده کنند. 

گلشنی با اشاره به این نکته که ترویج این امر برای ما ضروری است، خاطرنشان کرد: ما در چشم انداز طرح جامع باید به حدود ۱۲ درصد سیستم جامع حمل‌ونقل پاک برسیم؛ که هنوز فاصله داریم. بخش عمده آن فرهنگ‌سازی در کنار ایجاد زیرساخت است. 

مدیرکل حمل و نقل عمومی و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: ما روز جمعه خودمان را برای بازگشایی مدارس آماده می‌کنیم. پیش بینی‌ها بر این است که در این روز فضای بانشاط برای فرزندان ایجاد شود و از فضای آموزشی و نشاط آور آنجا برای یک ورود شاد به مهرماه استفاده کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار