وزیر فرهنگ و ارشاد:

نامگذاری سالروز آزادسازی مهران در تقویم ملی در دستور کار قرار دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: نامگذاری سالروز آزادسازی مهران و شهادت فوتبالیست‌های زمین فوتبال چوار در تقویم ملی در دستور کار قرار دارد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان ایلام گفت: در این سفر قصد داریم با تببین برنامه‌های خوب، در رابطه با رفع مشکلات فرهنگی این استان اقدامات چشمگیری انجام شود.

وی اظهار کرد: رئیس‌جمهور در سخنرانی اخیر خود در مجمع عمومی سازمان ملل با بیانی محکم از آرمان‌های انقلاب اسلامی، مظلومیت قرآن، منطق نظام اسلامی به‌خوبی دفاع کرد و دشمن را دچار یأس و ناامیدی کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد افزود: دشمن با ایجاد فتنه فرهنگی در سال گذشته قصد براندازی نظام مقدس اسلامی را داشت، اما این امر به کوری دیده دشمنان محقق نشد.

اسماعیلی بیان کرد: امروزه جمهوری اسلامی با پشت‌سر گذاشتن التهابات دشمن در مسیر رشد و تعالی قرار دارند و در حوزه مسائل فرهنگی نیز اقدامات خوبی صورت‌گرفته است.

وی ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی از ماه آینده با اختصاص بودجه مستقل چه در استان ایلام و چه در سایر استان‌های کشور گامی مهم در اعتلای فرهنگ ملی برداشته خواهد شد.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در تقویم ملی برای استان ایلام دو روز جهت ثبت فتح مهران و شهادت فوتبالیست‌های زمین فوتبال چوار پیشنهاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه دفاع مقدس نیز در حال رایزنی برای ساخت دو فیلم با این موضوع بوده و با تدوین فیلم نامه قوی با همکاری بنیاد سینمایی فارابی ساخته خواهد شد. درحال‌حاضر یک فیلم مخصوص اربعین در بنیاد سینمایی فارابی ساخته شد و به‌زودی پخش خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.