وزش باد شدید با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید و شعاع دید افقی را در این شهر به ۸۰۰ متر کاهش داد.

محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید و شعاع دید افقی را در منطقه فرودگاهی این شهر به ۸۰۰ متر کاهش داد.

وی ادامه داد:  بیشینه سرعت باد در زهک نیز به ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی این شهر تا ۹۰۰ متر کاهش داد.

وی افزود: تا دوشنبه هفته آینده با وزش باد شدید تا خیلی شدید و توفان و گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان مواجه خواهیم بود.

این مسوول ادامه داد: در نوار شرقی و غرب سیستان و بلوچستان وزش باد به نسبت شدید تا شدید انتظار می‌رود و با توجه‌ به جهت جریانات احتمال انتقال ذرات گرد و غبار به مناطق مرکزی و جنوبی این استان وجود دارد.

وی اظهار کرد: از لحاظ دمایی در قالب نقاط سیستان و بلوچستان از جمله مناطق شمالی و مرکزی این استان تا پایان هفته کاهش نسبی دما مورد انتظار است.
حیدری توصیه کرد: شهروندان باید نکات بهداشتی و استفاده از ماسک در زمان غبارآلود شدن هوا را جدی گرفته، در ترددهای جاده‌ای احتیاط کرده و از تردد غیرضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، در زمان غبارآلود شدن هوا خودداری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار