بیمارستان تامین اجتماعی چابهار بزودی کلنگ زنی می‌شود

فرماندار چابهار گفت: بزودی بیمارستان تامین اجتماعی چابهار کلنگ زنی می‌شود تا شاهد کمتر شدن مشکلات حوزه سلامت بندرچابهار باشیم.

جواد سپاهی با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی و کم بودن شاخص‌های سلامت اظهار کرد: سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های ایران با ضعیف‌ترین شاخص بهداشتی و درمانی است، برای مثال از جاسک تا راسک با حدود ۷۰۰ کیلومتر فاصله، تنها با یک یعنی بیمارستان «امام علی(ع)» چابهار پوشش داده می‌شوند.

وی افزود: سرانه پزشک عمومی و متخصص نسبت به جمعیت سیستان و بلوچستان بویژه در چابهار وضعیتی نامناسبی دارد و این موضوع در جنوب استان حادتر است.

فرماندار چابهار با اشاره به اینکه این شهرستان با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر و زیر پوشش بیش از ۷۰۰ هزار نفر شهرهای همجوار نیازمند بیش از یک‌هزار تخت بیمارستانی است ولی هم اینک کمتر از ۲۰۰ تخت دارد، گفت: بیماران کنارک، نیکشهر، سرباز، قصرقند و یا به نوعی می‌توان گفت از جاسک تا راسک به بیمارستان چابهار مراجعه می‌کنند.

وی ادامه داد: ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی از خواسته‌های بحق مردم محروم این منطقه است و باید مردم از امکانات لازم و پزشک بهره‌مند باشند تا مجبور به عزیمت به سایر استان‌های کشور نباشند.

سپاهی تصریح کرد: چابهار با وجود داشتن فرصت‌های خوب تجاری، اقتصادی و گردشگری متاسفانه از محروم ترین نقاط ایران از نظر شاخص‌های بهره‌مندی از آب، آموزش، راه، بهداشت، برق، تلفن و اینترنت بوده و هنوز شاخص بهره مندی مردم از آب سالم و بهداشتی خیلی پایین است.

وی تکمیل طرح‌های نیمه تمام بهداشتی و درمانی، تخصیص ردیف ملی برای تکمیل بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی، اعزام پزشک براساس چارت سازمانی مصوب و تکمیل خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی ودرمانی در چابهار را خواستار شد.

پیگیری جهت کلنگ زنی بیمارستان تامین اجتماعی

نماینده مردم چابهار، زرآباد، نیکشهر، کنارک، دشتیاری و قصرقند در مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به پیگیری‌های انجام شده برای آغاز عملیات اجرایی بیمارستان تامین اجتماعی چابهار، گفت: بزودی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلنگ ساخت بیمارستان تامین اجتماعی این شهرستان را به زمین خواهد زد.

معین الدین سعیدی به نشست خود با وزیر کار اشاره کرد و افزود: اخیرا دیدار و گفت و گویی با وزیر کار داشتیم که در این دیدار پیرامون حل مشکلات حوزه انتخابیه که مربوط به این وزارتخانه هستند بحث و بررسی شد تا اقدامات لازم انجام گیرد.

وی بیان کرد: در این دیدار وزیر قول مساعد داد که کلنگ ساخت بیمارستان تامین اجتماعی را به زمین خواهد زد ناگفته نماند که اعتبار ساخت این بیمارستان ۱۰۰ درصد تامین شده در ضمن ساخت این بیمارستان در هیات امنای سازمان به تصویب رسید.

نماینده مردم چابهار، زرآباد، نیکشهر، کنارک، دشتیاری و قصرقند در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان منطقه آزاد نیز زمین این بیمارستان را تامین کرد و باید از مساعدت‌های رئیس تامین اجتماعی و همچنین مطالبه گری به حق مردم تقدیر کرد.

وی افزود: ۲ طرح درمانگاه تامین اجتماعی کنارک و نیکشهر نیز کلنگ زنی شده و در حال اجرا است و امیدواریم با تامین به موقع اعتبار در آینده‌ای نزدیک به بهره برداری برسند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار