هفته دفاع مقدس تاریخ ماندگار و پر افتخار کشورمان است

فرماندار شهرستان تفتان هفته دفاع مقدس را تاریخ ماندگار و پر افتخار کشورمان دانست .

 علیرضا شهنوازان   گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس راویان صادق و مورد وثوق هشت‌سال حماسه سازی مردم این سرزمین هستند.

علیرضا شهنوازان اظهار کرد: خودباوری نسل امروز انقلاب و دستاورد‌های مثال‌زدنی نهضت مقاومت و بیداری اسلامی وامدار رشادت‌های متأثر از نهضت عاشورای رزمندگانی است که در میدان عمل ثابت کردند در فرهنگ دینی و با تکیه بر ایمان و اراده، هرچیز شدنی است..

وی گفت: عاشوری یکی از اهداف انقلاب اسلامی را زیر بار ظلم نرفتن، از خودگذشتگی و ایثار در برابر وطن دانست و گفت: فلسفه دفاع مقدس درس بزرگی است که از عاشورا گرفته شده و همانطور که دیدیم با کمترین امکانات توانستیم در برابر دشمنان مشترک از بیش از ۶۰ کشور دنیا در جنگ تحمیلی سربلند باشیم.

شهنوازان تصریح کرد: هفته دفاع مقدس را تاریخ ماندگار و پر افتخار کشورمان دانست و گفت: هر کشوری تکیه گاه تاریخی دارد و به آن مفتخر است ما نیز به دفاع مقدس، به رزمندگان و به ایثارگران خود می‌بالیم، ما در این جنگ شهید دادیم و سرافراز ماندیم.

عاشوری انتقال رشادت‌های دوران جنگ تحمیلی را به جوانان ضرورت دانست و بیان کرد: دو نسل بین جنگ و جوانان فاصله افتاده است و باید ببینیم که چطور می‌توانیم آن نظر و نگاه خدایی را اکنون در میان نسل جوان در کشور پر رنگ‌تر کنیم.

وی با بیان اینکه پیشکسوتان دفاع مقدس راویان صادق و مورد وثوق هشت‌سال حماسه سازی مردم این سرزمین هستند، بر لزوم مستندسازی و ثبت خاطرات این عزیزان تأکید و تصریح کرد: همان‌گونه که انقلاب اسلامی مردم ایران، انقلابی مردم محور بوده و هم چنین هشت‌سال دفاع مقدس با مشارکت قهرمانانه تمامی اقشار جامعه به پیروزی قاطع و اثبات حقانیت رزمندگان اسلام منجر شد، گرامیداشت این برهه سرنوشت‌ساز نیز به صورت مردم محور و با حضور پررنگ نسل جوان برگزار خواهد شد.

علیرضا شهنوازان فرماندار شهرستان تفتان با اشاره به برگزاری برنامه‌های متعدد و متنوع گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان، تصریح کرد: عمده برنامه‌های تدارک دیده شده مردم محور بوده و توسط حوزه‌ه سپاه و بسیج محلات اجرا خواهد شد.

وی با تأکید بر حضور پررنگ مدیران تمامی دستگاه‌های اجرایی در برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع
شهنوازان گفت: محیط پیرامون را با فضای جبهه و جنگ عجین کنید، فضاسازی محیطی نباید تنها به نصب پرده و بنر محدود شود و می‌توان با برگزاری برنامه‌های فرهنگی متناسب با حال و هوای جبهه و حتی لباس‌های آن‌روز‌ها و استفاده از ظرفیت میدان‌های شهرداری و پیاده‌راه فرهنگی و حضور گسترده مردم در این مکان از شهر، نسل جوان را با شهدا آشنا کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان تفتان تجدید میثاق با شهدا و ارائه برنامه‌های زنده‌تر از نقش ایثارگران را توسط دستگاه‌ها خواستار شد و آن را سرمایه‌گذاری برای جاری شدن تفکری ناب در جامعه دانست.


 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار