آیا یک قاره جدید کشف شده‌ است؟

زمین شناسان بخش بزرگی از زمین را در اعماق اقیانوس آرام کشف کردند.

طبق گزارش‌ها، حدود ۳۷۵ سال طول کشید تا دانشمندان هشتمین قاره جهان را کشف کنند. گفته می‌شود که در تمام مدت از دید پنهان بوده‌است. با این حال، راز‌هایی پیرامون آن وجود دارد.

بر اساس گزارش‌ها، زمین شناسان بخش بزرگی از زمین را در اعماق اقیانوس آرام کشف کردند؛ با این حال، حدود ۹۴٪ از آن قاره در واقع زیر آب است و با این کشف، اکنون شواهد کافی وجود دارد که وجود هشتمین قاره جهان را ثابت می‌کند.

زلاندیا، هشتمین قاره، ظاهراً در عمق ۱۰۶۶ متری در داخل منطقه جنوبی اقیانوس آرام قرار دارد. بحث‌های زیادی پیرامون آن وجود داشته‌است و اینکه آیا باید آن را قاره نامید یا خیر. اگرچه خود اصطلاح "قاره" قابل بحث است، دانشمندان بر این عقیده هستند که یک قاره باید دارای مرز‌هایی باشد که به وضوح مشخص شده‌است و باید بیش از ۱ میلیون کیلومتر مربع وسعت داشته باشد.

همچنین، طبق تعریف، یک قاره نیز باید بالاتر از پوسته اطراف اقیانوس قرار گیرد و باید پوسته قاره‌ای ضخیم‌تر از پوسته اقیانوسی داشته باشد. قاره جدید، تمام معیار‌های مهم را برآورده می‌کند، اما زیر اقیانوس است. همچنین مسئله دیگر این است که قدیمی‌ترین نمونه‌های سنگ و پوسته از این‌جا حدود ۵۰۰ میلیون سال پیش است، در حالی که قدمت پوسته سایر قاره‌ها به حدود ۱ میلیارد سال می‌رسد.

همچنین، تئوری‌های زیادی پیرامون آن وجود دارد که نشان می‌دهد این قاره ممکن است دو برابر بزرگ‌تر از مقداری باشد که دانشمندان تصور می‌کردند.

برچسب ها: قاره جدید ، کشف قاره
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
دکتر غلامرضا غضنفرزاده از دانشگاه چوکوروا ترکیه
۱۵:۵۲ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
این همان قاره ی آتلانتیک هست که افلاطون نه هزارسال پیش از میلاد گفت تورکان سومری از اینجا به چهار گوشه ی جهان کوچ کردند و به آمریکا و آفریقا و خاورمیانه و آسیا و اروپا کوچ کردن ،اتلانتیک یک کلمه ی تورکی از ریشه فعل تورکی آتیلاتغوز یعنی سرزمین اجدادی پدرانمان
Iran (Islamic Republic of)
مجید خوش بین سردشت
۱۳:۳۰ ۰۱ مهر ۱۴۰۲
باسلام خدمت آقای دکتر اولا عرض کنم تمدن سومر حداکثر تاریخ شکل گیریش ۴هزارسال قبل از میلاد هست ونه اینکه ۹هزارسال قبل میلاد ضمنا زبان سومری اشتراک با اکدی وسامی وآشوری داره وتنها یک زبان شناس مجهول آلمانی اونرو به ترکی قشقایی نسبت داده که به تایید هیچ زبان شناس دیگه ای نرسیده به جای جعل وهویت سازی برادر من بهتر بدونیم همه ی مافرزندان حضرت آدمیم ودست از پان ترکیسم وپان فارسی وهرچیز دیگه که بدون علم هست برداریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۹ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
کل کف اقیانوس‌ها و دریاها باید عکسبرداری بشه
آخرین اخبار