هفته دفاع مقدس یادآور فصل پرافتخار ملت قهرمان ایران

هفته دفاع مقدس در هر سال یادآور فصل درخشان و پرافتخار ملت قهرمان ایران است که با خلق حماسه‌هایی فراموش‌ناشدنی صفحات زرینی را در تاریخ ایران رقم زدند.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی خالقان حماسه پرشکوه هشت سال دفاع مقدس و لزوم استفاده از گنجینه نفیس معارف دفاع مقدس برای پیمودن مسیر اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی تأکید کرد که در مسیر پیشرفت ملت ایران توجه به ودیعه امام راحل (ره) یعنی ولایت فقیه به‌عنوان عمود خیمه انقلاب و فرامین امام خامنه‌ای مدظله‌العالی رمز موفقیت در رسیدن به قله‌های پیشرفت است. 

بسم‌الله الرحمن الرحیم
«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم»

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در هر سال یادآور فصل درخشان و پرافتخار ملت قهرمان ایران است که با خلق حماسه‌هایی فراموش‌ناشدنی صفحات زرینی را در تاریخ سرزمین ایران رقم زدند.
مردم ایران که با رهبری الهی حضرت امام خمینی (ره)، علی‌رغم اراده تمام قدرت‌های دوران و مستکبران توانسته بودند با انقلاب اسلامی عظیم و شکوهمند خود استقلال و آزادی را برای خود به ارمغان بیاورند با خشم و عصبانیت امپریالیسم جهانی مواجه شده بودند و رژیم دیکتانور صدام با دستور و حمایت آمریکا و تمام دشمنان زخم خورده از انقلاب و آزادی مردم ایران حمله ناجوانمراده به ایران حمله وحشیانه خود را آغاز کرد.

مستکبران جهان و ایادی آن‌ها تلاش واهی در کمرنگ کردن و تضعیف انقلاب ایران را داشتند، اما غافل از آنکه ایرانیان با رهبری الهی امام خمینی (ره) و الگوی با عظمتی همچون سیدالشهداء (ع) چنان درس بزرگی به این بدخواهان کشور ایران دادند تا بدانند که مردم ایران تا پای جان خود برای استقلال و آزادی خود ایستاده‌اند و بار دیگر عظمت ایران اسلامی به رخ جهانیان کشانده شد.

تاریخ هشت ساله دفاع مقدس مملو از درس‌های بزرگ برای تاریخ ایران است، عاشقانی که با رهبری امام خمینی (ره) و عشق به حضرت اباعبدلله الحسین (ع) از جان خود گذشتند تا ایران و اسلام را زنده نگه دارند و اگر قدرت بزرگ و معنوی اسلام و شهادت نبود هرگز این حماسه‌های ناب خلق نمی‌شد.

صدام دیکتاتور خبیث و متجاوز که رویای خام فتح ۷ روزه تهران را به پشتوانه حمایت مستکبران در سر داشت از همان ابتدا با سد سترگ مقاومت فرزندان جان برکف این آب و خاک مواجه شد و در مدت کوتاهی با رشادت‌های صورت گرفته، نه تنها اشغالگر از خاک میهن اسلامی رانده شد بلکه میدان نبرد به صحنه پیروزی‌های ظفرمندانه فرزندان دلیر و غیور این سرزمین تبدیل شد.

همانطور که رهبر حکیم و فرزانه انقلاب مدظله‌العالی فرمودند: " یک دستاورد -دفاع مقدس-این بود که ملّت ایران عظمت توانایی‌های خودش را کشف کرد" و دفاع مقدس موجب شد که کشور ایران که همچنان با گذشت چند دهه از پایان جنگ تحمیلی با تحریم‌های ظالمانه و غیر انسانی مستکبران مواجه است به اتکای سرمایه پایان‌ناپذیر ایثار و مقاومت خود به الگوی موفقی برای همه ملت‌هایی تبدیل شده که عزم کرده‌اند تا دیگر تحت استعمار نباشند و آزاد و مستقل و سرافراز زندگی کنند.

بی‌شک موفقیت‌های غرورآفرین ایرانیان خاصه در عرصه علم و فناوری با الگوگیری از جهاد و ایثار در دوران دفاع مقدس حاصل شده است و به فضل خدواند متعال ملت عزیز ایران در این عرصه نیز علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه سربلند و موفق بوده و این مسیر رشد و پیشرفت تا رسیدن به تمدن نوین اسلامی استمرار خواهد داشت.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی خالقان حماسه پرشکوه هشت سال دفاع مقدس و ادای احترام به شهدای معزز انقلاب و دفاع مقدس بر لزوم ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت به‌عنوان یک فرهنگ متعالی برگرفته از فرهنگ ناب عاشورایی و میراث ارزشمند دوران پرشکوه دفاع مقدس و استفاده از گنجینه نفیس معارف دفاع مقدس برای پیمودن مسیر اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی تأکید می‌کند و در مسیر پیشرفت ملت ایران توجه به ودیعه امام راحل (ره) یعنی ولایت فقیه به‌عنوان عمود خیمه انقلاب و فرامین امام خامنه‌ای مدظله‌العالی رمز موفقیت در رسیدن به قله‌های پیشرفت است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار