استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد؛

دفاع مقدس، پایه ریز استقلال و خودکفایی ایران اسلامی

قناعت در پیام خود به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس سبب شد تا استقلال و خودکفایی ایران اسلامی پایه ریزی شود.

متن پیام قناعت استاندار خراسان جنوبی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس به شرح زیر است:

به نام خدا

هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً یک امتداد زمانی و فقط یک برهه زمانی نیست؛ گنجینه عظیمی است که تا مدت‌های طولانی ملت ما می‌تواند از آن استفاده کند، آن را استخراج کند و مصرف کند و سرمایه گذاری کند. رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) 

چهل و چهار سال پیش در چنین روزهایی، ایران اسلامی وارد برهه‌ای از تاریخ شد که به باور معاندان می‌توانست مقدمه تلاشی و در نطفه خفه کردن انقلاب نوپای اسلامی باشد، اما در عین ناباوری بدخواهان، خدا خواست و عدو سبب خیر شد.  

جنگ تحمیلی ۸ ساله در شرایطی بر ما تحمیل گشت که نظام مقدس جمهوری اسلامی، قوام لازم را نیافته و ساختار‌های اداری، اجرایی و نظامی شاکله درستی پیدا نکرده بود، و لیکن بحران جنگ، علاوه بر اینکه استقلال و خودکفایی ایران اسلامی را پایه ریزی کرد، حقانیت تنها نظام مردم سالار دینی دنیا را به همگان ثابت و به اشاعه‌ی فرهنگ مقاومت کمک کرد.


بیشتر بخوانید


دست قدرت ابرقدرت‌های قَدَر دنیا که از آستین رژیم بعثی عراق درآمده بود، نه تنها نتوانست به نهال نوپای انقلاب آسیبی برساند بلکه فرصتی فراهم آورد تا هیبت و اقتدار ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس به رخ جهانیان کشیده شود و به مرحله‌ای از بالندگی اقتصادی، علمی و سیاسی برسد که در همه این سال ها، هیچ خدعه و نیرنگ ناشی از جنگ‌های مسلحانه و غیرمسلحانه بر آن کارساز نباشد.  

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با تعظیم به مقام شامخ رزمندگان، شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های معظم آن‌ها، این ایام را به مردم ولایتمدار و مقاوم خراسان جنوبی تهنیت عرض می‌کنم، امید که در ادامه راه هم بتوانیم همچون گذشته در مسیر صیانت از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق منویات امامین انقلاب موفق و منصور باشیم.  

جواد قناعت
استاندار خراسان جنوبی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار