رئیس جمهور در مراسم رژه نیرو‌های مسلح:

نیرو‌های مسلح ما از مردم و در کنار مردم هستند

رئیس جمهور ضمن تاکید بر اینکه دفاع مقدس درس‌های بسیاری داشت، گفت: این ایام یادآور همان ایستادگی‌های نیرو‌های مسلح و ملت برابر دشمن است.

 سیدابراهیم رئیسی در مراسم رژه نیروهای مسلح در تهران به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با گرامیداشت این هفته و تقدیر از ایستادگی و ایثار نیروهای مسلح و اقشار مختلف در سال‌های دفاع مقدس، اظهار کرد: این ایام یادآور همان ایستادگی‌ها و مقاومت‌های نیروهای مسلح و ملت برابر دشمن است. دفاع مقدس جلوه‌های به یادماندنی و درس‌های بسیاری داشت. جلوه خداباوری و اخلاص بود.

وی افزود: ما شکوه بسیاری در دفاع مقدس دیدیم. حضور بانوان و مادران و همسرانی که فرزندان و دلبندان و همسران خود را به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بدرقه می‌کردند، اینان زنانی نمونه بودند و هستند. دفاع مقدس جلوه‌ای از مردم‌باوری بود. نیروهای مسلح ما از مردم هستند، با مردم هستند و در کنار مردم. نیروهای مسلح در سختی‌ها در کنار مردم هستند، چه در گذشتن از سختی‌ها و چه در حفظ امنیت آنان.

امروز به یک صادرکننده و تولید کننده سلاح تبدیل شدیم

وی گفت: بسیاری از تحریم‌ها در زمان دفاع مقدس نمی‌گذاشت کشورمان به سلاح‌های روز دنیا مجهز شود، اما امروز با هدایت مقتدای خودمان توانستیم به سلاح‌های روز دنیا مجهز شویم و نه تنها خودکفا شویم بلکه از یک وارد کننده و انبار کننده سلاح دیگران تبدیل شویم به یک صادرکننده و تولید کننده سلاح. تبدیل شویم به نیروی مسلحی که توانایی آن مورد تاکید تمامی کشور‌های منطقه و جهان است.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه همواره مردم در کنار نیرو‌های مسلح و نیرو‌های مسلح در کنار مردم بودند، اظهار کرد: امروز در جمهوری اسلامی همچنان که از موشک فتاح و پهپاد مهاجر رونمایی می‌شود، جمهوری اسلامی به عضویت پیمان‌های جهانی درمی‌آید و برای رشد اقتصادی و تجاری تلاش می‌کند و در علم و فناوری در جهان حرف برای گفتن دارد.

جمهوری اسلامی یک مدل حکمرانی از تلفیق معنویت و مردم‌سالاری است

وی گفت: امروز جمهوری اسلامی یک مدل حکمرانی از تلفیق معنویت و مردم‌سالاری است. می‌توان به مردم منطقه آموخت که امروز راه مقاومت و ایستادگی است. آنچه دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کند تسلیم، تزلزل و کوتاه آمدن نیست، مقاومت و ایستادگی است.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه حضور نیرو‌های ما در منطقه و خلیج فارس امنیت‌ساز است، تصریح کرد: برخلاف نیرو‌های مسلح بیگانه که حضورشان مشکل‌ساز و بحران‌ساز است. امروز کشور ما تحریم‌ها را به فرصتی برای رشد بدل کرده است. امروز شعار ما اتحاد ارتش و سپاه و اتحاد بسیج با فراجا و اتحاد نیرو‌های مسلح با مردم است، این جلوه اتحاد حقیقتا ستودنی است.

رئیسی تاکید کرد: به جنگ‌افزار‌هایی که ساخت نیرو‌های کارآمد و جوان ماست افتخار می‌کنیم، اما بیش از آن به نیرو‌های کارآمد و متخصص و متعهد خود افتخار می‌کنیم. نیروی مسلح مقتدر و توانمند در همه معادلات منطقه‌ای و جهانی پشتوانه کشور و ملت ایران محسوب می‌شوند و قدرت بازدارندگی دارند.

سید ابراهیم رئیسی یادآور شد: با اقتدار نیرو‌های مسلح و همراهی ملت ما دیگر حرفی از تجاوز نظامی به کشور ما وجود ندارد و این گزینه از ادبیات دشمنان ما حذف شده است.

وی تصریح کرد: در دکترین نظامی ما جنگ وجود ندارد، اما حفظ آمادگی نظامی با رویکرد دفاعی برای امنیت پایدار و بازدارندگی اطمینان‌بخش یک امر عملی است. طرح دشمن برای منزوی کردن ایران با شکست مواجه شده است، طرح دشمن برای ناامید کردن ملت با شکست مواجه شده است و این‌ها برای اقتدار و ایستادگی نیرو‌های مسلح و مردم ماست.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه ما بر حفظ و گسترش سیاست همسایگی توجه داریم گفت: یکی از جلوه‌های همسایگی همکاری دفاعی و امنیتی و نظامی است. نیرو‌های مسلح با همه کشور‌های منطقه برای اعتمادسازی و اطمینان‌بخشی آماده همکاری بوده و هستند و دست نیرو‌های مسلح منطقه را به گرمی می‌فشارند تا منطقه و خلیج فارس را از حضور بیگانگان بی‌نیاز کنند تا امنیت منطقه به دست خود نیرو‌های منطقه حفظ شود؛ چرا که حضور نیرو‌های بیگانگان مسئله‌ساز است نه حل‌کننده مسائل.

جمهوری اسلامی از هرگونه تغییر ژئوپلیتیک و تغییر مرز‌ها جلوگیری کرد

رئیسی افزود: نیرو‌های مسلح ما از هرگونه تغییر ژئوپلیتیک و تغییر مرز‌ها جلوگیری کردند و در این کار موفق بودند. حفظ حقوق ارامنه و وضعیت مرز‌ها کاملاً مورد تأکید ماست. در عراق آغاز خلع سلاح گروه‌های مسلح حرکت مثبتی است. نیرو‌های مسلح ما نماینده اعزام کنند تا از این امر اطمینان حاصل شود که هیچ گروه و افراد مسلح غیرقانونی در اطراف مرز ایران و در اقلیم کردستان وجود ندارد.

عادی سازی با رژیم صهیونیستی خنجری بر پشت ملت فلسطین است

وی گفت: بار‌ها اعلام کردیم عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونسیتی برای کشور‌های منطقه امنیت‌ساز نیست. تمام ملت‌ها امروز نسبت به رژیم صهیونسیتی نفرت دارند. اگر افرادی یا حکومت‌هایی تصور می‌کنند عادی‌سازی روابط می‌تواند مسائل را عادی کند اینطور نخواهد بود. این خنجری بر پشت ملت فلسطین است و ملت فلسطین و سازمان‌های مقاومت در فلسطین آن را نخواهند بخشید.

رئیسی گفت: راهکار فلسطین عادی‌سازی روابط و قرارداد‌های شرم الشیخ و اسلو و کمپ دیوید نیست، راهکار همان است که رهبری انقلاب اعلام کردند که رأی دادن همه ملت فلسطین از مسلمان، مسیحی و یهودی برای حکومت این کشور است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۵ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
به فکر تورم و گرانی ها هم باشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۷ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
آیا جانبازان، جمعی نیروهای مسلح بوده اند؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۴ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
گرسنگی و تورم کشور به آستانه انفجار رسانده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۹ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
نکته ای که باید بدانید دانشگاه فنی و حرفه ای را از آموزش و پرورش به علوم و تحقیقات واگذار نمود ‌.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۶ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
نظر باید منطقی باشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۰ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
دعاگوت هستیم وبهت افتخار میکنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۸ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
تکلیف مال باختگان بازار سرمایه چی میشه هنوز تکلیفشون رو معلوم کنتید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۵ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
سلام.
وام مسکن بسیجیان کد ۸۹ رو برای رضای خدا پرداخت کنین.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۲ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
سامانه ای که حقوق و مزایا و تمام دریافتی کارکنان دولت و شرکت های دولتی نفتی و بانکی و صنایع و شرکت ها و هلدینگ های دولتی را مشخص کند ایجاد کرده و تمام دریافتی مدیران سطوح بالا را شفاف نمایش دهید در گام اول. تمام حقوق و مزایا و پاداش های شرکت های نیمه دولتی و خصوصی را مشخص کنید و مالیاتش را بگیرید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۵ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارکنان خبرنگاران جوان .لطفا پیگیری بفرمایید چرا حقوق کارکنان نیروهای مسلح ۲۰ درصد شهریور ماه اضافه شد ولی برای بازنشستگان این نیرو اعمال نشد .ممنون از پیگیری شما .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۳ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
درآن پس از جنگ الحمد الله از نظر نطامی حرفها داریم و پیشرفت های چشم گیری داشتیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۱ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
درود بر دولتمردان جمهوری اسلامی ،درود بر نیروهای مسلح ،ممنون از همه که هستید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۲ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
یه بانک غیرربوی نیست
Iran (Islamic Republic of)
مریم
۱۱:۴۹ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
خدا حفظشون کنه اینجا ایرانه سرزمین شیرانه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۸ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
درود بر مردان خدا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۵ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
مردم یه واژه ای هست که همه و همه طرف‌ها استفاده میکنن
تا منظور از مردم چی باشه ، اگر منظور از مردم یه لفظ عام باشه که یعنی از این ملت هستند خوب درسته و تمام کشورها تقریبا همین هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۶ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
درود بر غیور مردم این سرزمین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۰ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
دمت گرم سید
خوب جوابشو دادی
باید بدونن اسرائیل هیچ جایگاهی در جهان نداشته ونخواهد داشت
و در حال محو شدن است
خودشونو بکشن هم نمیتونن جلوی این نابودی رو بگیرن

زنده باد جمهوری اسلامی ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۷ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
بنازم به ایران قوی و مقتدر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۶ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
ایستادگی مردم و نیروهای مسلح مردمی در برابر دشمن نشانه آگاهی کامل به اهداف دشمن است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۴ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
معلومه
آخرین اخبار