امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

ضرورت جهاد تبیین درباره دفاع مقدس

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر ضرورت جهاد تبیین درباره دفاع مقدس تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم  در مراسم رژه نیرو‌های مسلح در تبریز با انتقاد از نگاه عرفی عده‌ای در کاستن وجه قدسی دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس هشت ساله ایران گنجینه‌ای ناتمام برای اداره کشور در تمام شرایط پیش روی کشور است. 

وی گفت: در بیان خاطرات جنگ و تحلیل آن از بکار بردن تعابیری که دو ملت ایران و عراق را روبروی هم قرار می‌دهد پرهیز شود.

امام جمعه تبریز ادامه داد: در دفاع مقدس بالاترین مفاهیم انسانی و الهی و برجسته‌ترین نمونه‌های تدبیر در بحرانی‌ترین شرایط با اتکا به ظرفیت‌های داخلی و موکول نکردن فعالیت‌ها به فراهم بودن امکانات مشاهده شد که بزرگترین و ارزشمندترین درس‌های دفاع مقدس برای مسئولان و عموم مردم است.

وی هفته دفاع مقدس را محضر خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران تبریک گفت و به ارواح ۱۰ هزار شهید دفاع مقدس استان درود فرستاد و خاطرنشان کرد: این نخستین جنگی بود که به رغم حضور و همراهی قدرت‌های دنیا با حزب بعث وجبی از کشورمان از دست نرفت.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم اظهار کرد: به برکت وحدت و همدلی و هدایت حکیمانه رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا نیرو‌های مسلح از اقتدار ویژه‌ای برخوردارند.

وی با بیان اینکه نیرو‌های مسلح کشور در منطقه حرف اول را می‌زنند اظهار کرد: این نیرو‌ها به عنوان بازوان قدرتمند و سربازان هوشمند و اطمینان بخش رهبری در تراز جمهوری اسلامی هستند.

امام جمعه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با پیشکسوتان دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس به واقع دفاع از تمامیت ارضی کشور، انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی بود.

فرمانده سپاه عاشورا هم با بیان اینکه اقتدار و امنیت آفرینی امروز نیرو‌های مسلح بی نظیر است گفت: در دفاع مقدس با فرماندهی امام خمینی (ره) به درجه‌ای از اقتدار رسیدیم که جهان استکبار منفعل شد.

سردار عباسقلی زاده با بیان اینکه آمریکا همواره قصد نابودی ما را داشته است گفت: برنامه ریزی و محاسبه دشمن همچنان غلط است و با شکست مواجه می‌شود.

وی ادامه داد: امروز نیرو‌های مسلح تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا سایه تهدیدات نظامی را از سر ملت و مملکت برطرف کردند و ما به فرموده امام بزرگوار در جنگ یاد گرفتیم که روی پای خود بایستیم و نیرو‌های مسلح از پشتیبانی مردم برخوردار هستند و این سرمایه بزرگ ماست.

وی با بیان اینکه رهبری عامل وحدت و عزت کشور و نظام جمهوری اسلامی هستند اظهار کرد: در زمان حاضر در درجه اعلای اقتدار هستیم و آمادگی پاسخگویی به انواع توطئه‌های دشمنان را داریم.

مراسم رژه نیرو‌های مسلح در نخستین روز هفته دفاع مقدس با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در استان و فرماندهان نظامی و انتظامی آذربایجان شرقی برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار