جذب ۲۵۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه شهر کرد

رئیس دانشگاه شهرکرد گفت جمعیت دانشجویان خارجی دانشگاه شهرکرد به ۳۰۰ نفر در سال تحصیلی جاری افزایش یابد.

رییس دانشگاه شهرکرد با بیان اینکه این دانشگاه خوابگاه مناسب برای دانشجویان بین‌الملل که ۸۰ درصد آنان مرد هستند ندارد، گفت: امید است برای جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه، فضای مناسب برای اسکان آن‌ها ایجاد و خوابگاه دانشجویان بین‌الملل احداث شود.

پیرعلی افزود: در همین ارتباط تامین مجموعه خوابگاهی برای دانشجویان بین‌الملل دانشگاه شهرکرد از جمله الزاماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: تلاش می‌شود پس از حل مشکل تامین خوابگاه برای دانشجویان داخلی، اسکان دانشجویان بین الملل این دانشگاه با هزینه خودشان در بیرون از دانشگاه (نه به صورت خودگردان) بلکه با هماهنگی و کنترل دانشگاه مهیا شود.

رییس دانشگاه شهرکرد افزود: ۲۵۰ دانشجوی خارجی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ در رشته‌های تحصیلات تکمیلی از جمله علوم انسانی، حقوق و تربیت‌بدنی در این دانشگاه ثبت نام شدند.

یاسر پیرعلی با بیان اینکه دانشجویان خارجی ثبت‌نام شده در دانشگاه شهرکرد از کشور عراق هستند، افزود: انتظار می‌رود جمعیت دانشجویان خارجی دانشگاه شهرکرد به ۳۰۰ نفر در سال تحصیلی جاری افزایش یابد.

پیش از این در سال ۹۶ نیز ۲۰ دانشجوی خارجی از کشور افغانستان در دانشگاه شهرکرد مشغول به تحصیل بودند، که فارغ التحصیل شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار