وزیر امور خارجه با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی دیدار و رایزنی کرد

در ادامه گفت‌وگوهای دیپلماتیک وزیر امور خارجه کشورمان، امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با آقای بوی تهانا سون وزیر امور خارجه ویتنام در محل اقامت خود دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از این دیدار، روابط دو کشور ایران و ویتنام را ریشه دار، دوستانه و رو به گسترش دانست و آمادگی کشورمان را برای توسعه این روابط در زمینه های مختلف اعلام داشت.

امیرعبداللهیان با ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان به همتای ویتنامی از طریق وزیر خارجه، به نتایج خوب سفر چندی پیش رئیس مجلس ویتنام به تهران و اسناد خوب امضا شده در این سفر اشاره کرد و افزود، جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور آمادگی دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان حمایت از بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی جهت تقویت روابط و ارتقا حجم مبادلات تجاری میان دو کشور را مهم دانست و افزود در این زمینه لازم‌ است اسناد لازم برای تسهیل همکاری های تجاری میان دو کشور امضا شود.
وی از همتای ویتنامی خود جهت سفر به ایران دعوت کرد.

وزیر امور خارجه ویتنام نیز در این دیدار، روابط دو کشور را قدیمی و ریشه دار دانست و از نتایج سفر رئیس اخیر رئیس مجلس ویتنام به ایران اظهار خرسندی کرد.

وی همچنین آمادگی طرف ویتنامی برای برگزاری کمیسیون‌ مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور را اعلام کرد.

وی افزود برای استمرار مشورت‌ها و گفتگوها با همتای ایرانی آمادگی دارد. در این راستا برای سفر به ایران در پاسخ به دعوت بعمل آمده از وی توسط همتای ایرانی استقبال کرد و بطور متقابل از همتای ایرانی جهت سفر به ویتنام دعوت بعمل آورد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار