در تحلیل تکنیکالی هفتگی بررسی شد؛

سقف جدید برای شاخص کل بورس دور از انتظار نیست

کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به از بین رفتن ریسک‌های سیستماتیک، انتظار رشد شاخص تا محدوده‌های بالاتر و زدن سقف جدید را می‌توانیم داشته باشیم.

سید علی سادات کارشناس بازار سرمایه گفت: بعد از اصلاح شاخص کل بورس در اردیبهشت ماه (علیرغم تمامی حواشی )که لازم بود، شاخص از ابتدای شهریور ماه و بعد از شکست جعلی حمایت استاتیکی مینور محدوده یک میلیون ۹۷۵ هزارالی یک میلیون ۹۵۵ هزار واحد، توانست رشد قدرتمندی را تجربه کند و در دو هفته بیش از ۱۰ درصد افزایش پیدا کنه.

او می گوید: از عوامل این رشد می شود به اصلاح نرخ خوراک پتروشیمی‌ها که بلای جان بازار شده بود اشاره کرد.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه بیان کرد: در حال حاضر شاخص کل به اولین محدوده مقاومتی خود یعنی ۲ میلیون ۱۴۳ هزار الی ۲ میلیون ۲۰۰ هزار واحد برخورد کرده و با اصلاح مواجه شده است، اما این اصطلاح بیشتر زمانی خواهد بود تا قیمتی و با توجه به از بین رفتن ریسک‌های سیستماتیک، انتظار رشد شاخص تا محدوده‌های بالاتر و زدن سقف جدید را می توانیم داشته باشیم.

 

شاخص کل بورس

سادات در ادامه در خصوص شاخص کل هم وزن مطرح کرد: شاخص کل هم وزن شرایط تقریبا مشابهی دارد اما نسبت به شاخص کل رشد کمتری را داشته که نشان می دهد علاقه به شاخص ساز‌ها در حال حاضر بیشتر است.

او افزود: در حال حاضر شاخص کل هم وزن به اولین و مهم‌ترین مقاومت خودش یعنی محدوده ۷۲۴ الی ۷۳۱ هزار واحد رسیده و با شکست این سطح، انتظار می رود روند صعودی جدیدی بعد از چند هفته رنج زدن شروع شود و به مقاومت‌های پیشه رو و سقف جدید برسد.

 

شاخص کل هم وزن

 

شایان ذکر است دیدگاه‌های فوق صرفا تکنیکالی بوده و عوامل و اخبار زیادی مانند مناسبات سیاسی و تصمیمات اقتصادی، می تواند بر روند این شاخص‌ها تاثیر بگذارد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
مسعود
۲۱:۲۴ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
اصلا شاخص بشه ۱۰ میلیون وقتی ارزش سهام ها هنوز به سقف خودشون یعنی قیمت مرداد سال ۹۹ نرسیدن به چه دردی میخوره !
الکی با تبلیغات کاذب سر مردم کلاه نذارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۱ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
اصلاح داریم تا نیمه مهرماه و شاید آخر مهرماه.
آخرین اخبار