استاندار فارس:

مدارس کانکسی و ناایمن در فارس به طور کامل جمع‌آوری می‌شود

استاندار فارس گفت: تلاش می‌شود تا به زودی مدارس کانکسی و ناایمن از طریق اعتبارات مولدسازی و با همکاری خیرین در استان برچیده شود.

محمد هادی ایمانیه در آیین استانی نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی دانش آموزان، هفته دفاع مقدس و ایثار و شهادت در دبیرستان دولتی پسرانه رازی ناحیه ۴ شیراز، نوید جمع‌آوری کامل مدارس کانکسی و نا ایمن را در استان داد و گفت: تلاش می‌شود تا به زودی اینگونه مدارس از طریق اعتبارات مولدسازی و با همکاری و همت خیرین از آموزش و پرورش این استان برچیده شود.

او چند تکلیف نیز به مسئولان آموزش و پرورش فارس داد و تاکید کرد: امسال توجه ویژه‌ای به تغذیه دانش آموزان بویژه در نقاط محروم و آسیب پذیر شود.

ایمانیه افزود: خیرین برای کمک در این زمینه آمادگی خود را اعلام کرده‌اند و دولت نیز کمک می‌کند.

استاندار فارس ادامه داد: بهداشت دانش‌آموزان امسال با تلاش‌های واحد‌های بهداشت مدارس و تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی بیش از گذشته مورد توجه قرار می‌گیرد تا در محیطی سالم تحصیل کنند.

او، همچنین توجه به ورزش دانش‌آموزان را خواستار شد و بیان کرد: باید در این زمینه مثلثی از خیرین، آموزش و پرورش و دولت برای تامین امکانات و فضای ورزشی مورد نیاز مدارس شکل گیرد.

ایمانیه، اما غیر از بُعد جسمی و سلامت دانش‌آموزان، بر روح و معنویت آن‌ها نیز تاکید کرد و گفت: پارسال این بُعد از شخصیت دانش‌آموزان مورد جنگ همه جانبه دشمن قرار گرفت و البته با شکست مفتضحانه آنان همراه بود که به آن اذعان نیز کردند.

استاندار فارس ادامه داد:، اما این پایان تلاش‌های دشمن نیست و نبرد حق و باطل همچنان تداوم دارد؛ بنابراین باید هویت دینی و ملی دانش‌آموزان مورد توجه ویژه قرار گیرد تا اسلام و ایران را عاشقانه دوست بدارند و این نیازمند تقویت مطالعه و تلاش و همکاری مربیان بویژه دبیران پرورشی و دینی است.

دانش آموزان با پیشرفت‌های کشور آشنا شوند

او از مسئولان آموزش و پرورش فارس خواست تا جهاد تبیین را جدی بگیرند و در این مسیر آشنا شدن دانش آموزان با پیشرفت‌های کشور را دنبال کنند.

استاندار فارس تاکید کرد: هماهنگی لازم برای بازدید دانش‌آموزان از پیشرفت‌های پزشکی، صنعت، کشاورزی و دیگر بخش‌ها انجام شود.

ایمانیه این سرزمین را سرشار از استعداد و خلاقیت دانست و تصریح کرد: آموزش و پرورش باید زمینه را برای بروز و شکوفا شدن این استعداد‌ها و خلاقیت‌ها فراهم کند تا کشور از آن محروم نماند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.