دریافت مجوز ۲ کشتی برای صادرات مازندران

۲ کشتی با موافقت رئیس جمهور برای فعال کردن کریدور دریایی برای صادرات در اختیار بنادر مازندران قرار داده شد.

حسینی پور استاندار مازندران در نشست با اعضای اتحادیه سورتینگ داران مازندران با بیان اینکه هفته گذشته مجوز فعالیت ۲ کشتی با دستور ریئس جمهور گرفته شد، گفت: برای فعال کردن کریدور دریایی ۲ کشتی را در اختیار بنادر مازندران قرار دادیم که هر کشتی ۳ هزار تن ظرفیت دارند.

او افزود: اگر ظرفیت صادرات بیشتر باشد می‌توان تعداد کشتی‌ها را افزایش داد و به دنبال آن هستیم تا شرکت کشتیرانی مازندران را هم ایجاد کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر تولید کنندگان از حمل و نقل گلایه دارند، ادامه داد:شرکت‌های حمل و نقل کامیون را باید تقویت کنیم و آن‌ها را انسجام دهیم تا به راحتی تولیدات کشاورزی و صنعت مازندران را مدیریت کنیم.


حسینی پور گفت: تسهیلات برای ارتقا کمیت و کیفیت به کشاورزان بر اساس طرح جامع توجیهی که به ما ارائه می‌کنند، پرداخت می‌شود.

او با بیان اینکه ریل گذاری‌های خوبی در حوزه زیربنایی انجام شد، افزود: مازندران اکنون بازار چین و روسیه را در اختیار دارد و بر اساس استاندارد‌هایی که آن‌ها تعریف کردند هر چقدر تولید داشته باشیم قابلیت صادرات نیز وجود دارد.

استاندار مازندران با بیان اینکه از دوشنبه صادرات محصولاتی از جمله کیوی از طریق گمرک انجام می‌شود، گفت: محدودیتی برای زمان برداشت محصولات کشاورزی از جمله کیوی و نارنگی نگذاشتیم و فقط برداشت آن‌ها زودرس نباشد.

حسینی پور به کمبود صنایع تبدیلی در مازندران اشاره کرد و افزود: سورتینگ‌ها در مازندران باید به صورت تجمیعی باشد و باید در استان ۳۰ سورتینگ در قالب چند مجموعه بزرگ فعال باشند تا رتبه اول مازندران در تولید مرکبات کشور حفظ شود.

او گفت: سررسید وام‌های صادرکنندگان هم پیگیری می‌شود تا بانک‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران نیز در این جلسه گفت: بیش از ۵۰۰ واحد سورتینگ در استان فعال است که ۱۶۱ واحد دارای مجوز بهره برداری هستند.

عنایتی افزود: نیازمند خط ویژه صادراتی هستیم و امسال می‌خواهیم با دستور استاندار مازندران سقف صادرات را افزایش دهیم.

سطح باغ‌های نارنگی مازندران ۲۵ هزار هکتار است که حدود ۱۳ هزار هکتار آن را ارقام زودرس تشکیل می‌دهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار