یوم‌العباس زنجانی‌ها ‌ثبت ملی شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان از ثبت چهارمین رویداد مهم استان زنجان در تقویم گردشگری خبر داد.

 سید‌سعید صفوی اظهار داشت: در چهارمین نشست شورای ثبت رویداد‌های گردشگری کشور، یوم العباس زنجان به عنوان رویداد مهم دیگری از استان زنجان در تقویم گردشگری به ثبت ملی رسید. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: سه رویداد جشنواره ملی آش ایرانی، جشنواره بین المللی اکو- جاده ابریشم، و نمایشگاه ملی صنایع‌دستی از جمله رویداد‌هایی بود که در سومین نشست شورای ثبت رویداد‌های گردشگری کشور کبه ثبت رسید؛ و تصریح کرد: رویداد‌ها به‌عنوان یک محرک مهم گردشگری برای نمایاندن آیین‌ها، مراسم و جشن‌ها در مناسبت‌های خاص اجرا می‌شود که در برنامه‌های توسعه‌ای و بازاریابی نقش مؤثر و برجسته‌ای ایفا می‌کنند. 

صفوی بیان کرد: یوم العباس زنجان دارای ظرفیت‌های پنهانی است که عموم مردم ندیده‌اند و در بیشتر برنامه‌ها فقط حضور جمعیت نشان داده می‌شود که باید به جهانیان معرفی شوند. این امر مهم می‌تواند گامی مهم برای رونق صنعت گردشگری و حضور بیش‌ازپیش گردشگران و توریست‌ها در استان زنجان باشد.

‌وی اضافه کرد: مراسم عزاداری حسینیه اعظم زنجان در هشتمین روز ماه محرم در زنجان برگزار می‌شود این مراسم در تاریخ ۱۵ دی‌ماه ۸۷ با شماره ثبتی ۱۰ به عنوان دهمین اثر در میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است و نخستین گونه از جنبه منحصر به‌فرد آیین‌های عزاداری در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.