جدول پخش جشنواره تلویزیونی مستند در خدمت مستند‌های دفاع مقدس

قائم مقام شبکه مستند سیما گفت: از آنجایی که در هفته دفاع مقدس هستیم، مستند‌های جشنواره تلویزیونی مستند در ابتدای جدول پخش قرار گرفتند.

یاسر فریادرس، قائم مقام شبکه مستند سیما و دبیر جشنواره تلویزیونی مستند در استودیوی شبکه خبر درباره نحوه چیده شدن جدول نمایش مستند‌ها گفت: از امشب جشنواره تلویزیونی مستند بر روی شبکه مستند سیما خواهد رفت. مستند‌ها به مدت دو ماه از ساعت ۲۱ و تکرار آن در ساعات ۲۴ و ۱۰ صبح روز بعد ادامه خواهد داشت.

فریادرس ادامه داد: اگر مستندی در ساعت ۲۱ پخش شود، تکرار آن ساعت ۲۴ فردا شب خواهد بود. در چینش جدول پخش مستند‌ها به موضوعات توجه کردیم. از آنجایی که در هفته دفاع مقدس هستیم، مستند‌های این چنینی یا مرتبط به آن در ابتدای جدول پخش قرار گرفتند. بعضی دیگر از مستند‌ها به صورت تصادفی و قرعه‌کشی در زمان مناسب پخش می‌شوند.

قائم مقام شبکه مستند سیما پخش مستند‌های این هفته را تشریح کرد و گفت: امشب مستند «بِرار انیسه» به کارگردانی سید صادق کاظمی، یکشنبه مستند «تغییر ماموریت» به کارگردانی سجاد ریاحی، دوشنبه مستند «فراموشی» به کارگردانی یاسر خیر، سه‌شنبه مستند «ردی از یک مرد» به کارگردانی ساسان فلاح‌فر، چهارشنبه مستند «درخت بابا» به کارگردانی محمد کوهانی، چهارشنبه مستند «یک کار نیمه مردانه» به کارگردانی مسعود کارگر و پنج‌شنبه مستند «آق عبدالله» به کارگردانی مهدی شاهسواری پخش می‌شود.

به گفته وی، هفته‌های بعد هم در موضوعات مختلف مستند خواهیم داشت، که می‌توان به مستند حیات‌وحش تا سیاسی، ورزشی و تاریخی اشاره کرد. در ابتدای شروع مستند‌ها گفتگو با کارگردان اثر داریم، که فیلمش را معرفی می‌کند و درباره سوژه‌اش صحبت می‌کند. او درباره نحوه ساخت فیلمش با مخاطب صحبت می‌کند.

فریادرس درباره نحوه انتخاب آثار برگزیده مردمی در جشنواره خاطرنشان کرد: بخش مردمی جشنواره تلویزیونی مستند جزو مهمترین‌هاست، که در سه بخش مستند کوتاه، نیمه بلند و بلند جایزه مردمی دریافت می‌کند. هر فیلم کد دارد، که مخاطب بعد از تماشای آن به سامانه پیامکی جشنواره یا سایت و شبکه‌های جشنواره مستند نظر خود را اعلام می‌کند. در نهایت مستندی که در هر بخش بیشترین امتیاز را داشت، جایزه را دریافت می‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
سید نادر اذریان
۲۲:۴۳ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
مستند تغییر ماموریت بسیار جالب بود و امتیاز h6 5 میدهم،با تشکر.
آخرین اخبار