فرماندار گرمی:

دستگاه‌های اجرایی به تکالیف خود در لایروبی رودخانه‌ها عمل کنند

فرماندار گرمی گفت: لایروبی رودخانه‌ها و مسیل‌های پرخطر و سیل خیز شهرستان ضرورت دارد تا از وقوع حوادث ناگوار و خسارات احتمالی پیشگیری شود.

حسین مولایی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان گرمی که در محل اداره منابع آب شهرستان گرمی برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به هشدار‌های هواشناسی، بارندگی‌های خوبی در فصل پاییز به وقوع خواهد پیوست بنابراین ضروری است تمامی دستگاه‌های اجرایی به منظور جلوگیری از حوادث ناگوار و خسارت‌های احتمالی به تکالیف خود در لایروبی رودخانه‌ها عمل نمایند تا مردم دچار مشکل نشوند.

رئیس شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان با تاکید بر ضرورت آمادگی همه دستگاه‌ها برای خدمات رسانی احتمالی با توجه به هشدار پاییز پر بارش عنوان کرد: در گذشته تجربه تلخ سیل را در شهرستان داشتیم از این‌رو باید تمامی دستگااهی اجرایی اقدامات لازم برای قبل از وقوع سیلاب را مدنظر داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمی نیز در ادامه با تشریح مبانی حقوقی بستر و حریم، تاکید کرد: براساس بند‌های ۲و۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و همچنین مواد ۱و۸ قانون پیشگیری از و مبارزه با خطر سیل، لایروبی، تنظیف و حفظ شهر از خطر سیل در محدوده شهر برعهده شهرداری‌ها و طبق بند ۳۰ قانون دهیاری‌ها در محدوده روستا بر عهده دهیاران محترم می‌باشد و از آنان خواست به وظایف قانونی خود عمل کنند.

رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت منابع آبی منطقه و شهرستان گفت: شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اقدامات خوبی در مورد لایروبی و ساماندهی رودخانه‌ها در سطح شهرستان انجام داده است و بخشی از این برنامه‌ها نیز تداوم دارد.

رضا بدرزاده افزود: ۱۶ کیلومتر از کانال آب آور سد گیلارلو لایروبی شده است و آماده آبگیری سد گیلارلو در صورت وقوع احتمالی بارندگی در منطقه هستیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.