معرفی برترین‌های جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران

شانزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه  ارسباران با معرفی برگزیدگان بخش نمایشی، فضای باز و صحنه‌ای در اهر به کار خود پایان داد.

در شانزدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران هنرمندان شهر‌های مختلف کشور با اجرای ۱۰ اثر صحنه‌ای و چهارده اثر خیابانی به رقابت پرداختند.

علیرضا اوسیوند، فریبا متخصص، مهدی لزیری، سمیه رضایی، آزاده انصاری و بابک نهرین داوران این دوره از رویداد بودند که از ۲۷ شهریور با دبیری احمد رجب‌پور برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در این مراسم منطقه ارسباران را با تاریخ کهن سرآمد و مهد هنر، شعر، موسیقی، فرهنگ و ادب عنوان کرد و افزود: منطقه ارسباران دارای مفاخر تاثیرگذار در بخش فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ایران است.

آقای  بلاغی گفت: از مجموع ۲۵۵ اثر از ۲۸ استان کشور که به دبیرخانه ارسال شد با داوری استادان مجرب تئاتر و سینما ۲۰ اثر از ۱۸ استان به بخش نهایی راه یافت که شاهد اختتامیه و اهدای جوایز برای برگزیدگان شانزدهمین دوره جشنواره ملی تئاتر ارسباران  در شهرستان اهر هستیم.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و فرا رسیدن هفته وحدت با اشاره به برگزاری پرشور و موفق جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران تا ایستگاه شانزدهم افزود: امیدواریم با حمایت مسئولان و بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب شاهد برگزاری این رویداد هنری به صورت بین المللی در سال آینده باشیم.

آقای غنی زاده فرماندار اهر هم از برگزاری جشنواره‌های چهارگانه با عنوان (آخرین نفس‌های پاییز) در این شهرستان خبر داد و گفت: در مهرماه امسال جشنواره‌های شو سواره (اسب اصیل) با شرکت ۲۰۰ باشگاه به صورت کشوری با حضور بیش از ۲۰ هزار گردشگر و میهمان، جشنواره ورنی در چهار روز، جشنواره غذا‌های محلی و سنتی و تجلیل از سران عشایر برگزار خواهد شد و تلاش خواهیم کرد در هر فصل سال حدود چهار جشنواره را برای معرفی بیشتر ظرفیت‌ها و توانمندی گردشگری، فرهنگی و اقتصادی کهن شهر اهر برگزار کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.