پاکستان فرافکنی وزیرخارجه رژیم صهیونیستی را قویا رد کرد

پاکستان فرافکنی وزیرخارجه رژیم صهیونیستی درخصوص هرگونه دیدار دوجانبه را تکذیب و اعلام کرد که اسلام‌آباد متعهد به آرمان‌های ملت فلسطین است.

پس از ادعای وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس مبنی بر احتمال سازش کشور‌های بیشتر در خاورمیانه با اسرائیل، وزیر امور خارجه پاکستان به فرافکنی مقام صهیونیستی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی پاکستان، «جلیل عباس جیلانی» که برای شرکت در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بسر می‌برد گفت که سیاست پاکستان در قبال رژیم صهیونیستی تغییر نکرده و هرگونه تصمیم مطابق با خواست مردم پاکستان و آرمان‌های ملت فلسطین اتخاذ می‌شود.

وی همچنین هرگونه دیدار دیپلمات‌های پاکستان با مقامات رژیم نامشروع صهیونیستی را قویا رد کرد.

شبکه خبری «جیو» پاکستان به نقل از یک مقام ارشد دیپلماتیک این کشور گزارش داد که اسلام‌آباد هیچ تصمیمی مغایر با سیاست‌های مستقل خود در حمایت از آرمان‌های ملت فلسطین و آزادی بیت المقدس اتخاذ نخواهد کرد.

پاکستان، رژیم اشغالگر صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسد و اسلام‌آباد بار‌ها بر حمایت از فلسطین تاکید کرده است و تشکیل کشور مستقل فلسطین مطابق با مرز‌های ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شریف را مطالبه می‌کند.

اواسط فروردین امسال وزارت بازرگانی پاکستان با تکذیب گزارش‌هایی مبنی بر روابط تجاری با رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که دولت پاکستان هرگز قصد تجارت با اسرائیل را ندارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار