رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس:

به کارگیری اتباع غیر مجاز در حرف مختلف ممنوع است

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت به کارگیری اتباع غیر مجاز توسط صاحبان کارخانه و حرف مختلف، تخلف است.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران با بیان اینکه به کارگیری اتباع غیر مجاز توسط صاحبان کارخانه و حرف مختلف، تخلف است گفت: ورود افراد غیر مجاز به کشور باعث افزایش جرم و جنایت می شود چراکه این افراد شناسایی نشدند و در صورتی که جرم و جنایت انجام دهند نمی توان آنها را پیگیری کرد.

حسن همتی در خصوص ضرورت ساماندهی اتباع خارجی گفت: با توجه به اطلاعاتی که در دسترس است تعداد زیادی از اتباع غیر مجاز، بعد از حضور طالبان و داعش در افغانستان، ورود غیر قانونی به ایران داشتند و در مناطقی از تهران و سایر نقاط کشور سکنی گزیدند.

وی گفت: البته نیروهای امنیتی و انتظامی و نمایندگان کمیسیون امنیت ملی و وزارت داخله ایران پیگیر این مسأله هستند و ورود و حضور اتباع غیر مجاز احتمال دارد برای کشور مشکلاتی را به وجود آورد؛ یکی از این مشکلات تغییر بافت و هویت مناطق است و ممکن است ورود و استقرار آنها در تغییر بافت و هویت تأثیر منفی بگذارد، مشکل بعدی استفاده این افراد از امکانات عمومی کشور است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران با اشاره به آمار بیکاری کشور گفت: ورود اتباع غیر مجاز به کشور باعث بالا رفتن آمار بیکاری جامعه می شود؛ بخشی از این افراد در زمینه های مختلف خصوصا در حوزه خدماتی و هتل‌ها مشغول به کار هستند؛ لذا سبب افزایش آمار بیکاری جوانان ما می شوند؛ بنابراین سرمایه‌گذاران، صاحبان هتل ها و صاحبان مراکز مختلف، نباید این افراد را به کار بگیرند؛ چراکه اتباع غیر مجاز به معنای اتباع غیر قانونی است و به کار گیری آنها تخلف است.

همتی با اشاره به تأثیر ورود افراد غیر مجاز به کشور در افزایش جرم و جنایت گفت: در کنار تأثیری که اتباع غیر مجاز در افزایش بیکاری دارند، باید افزایش جرم و جنایت در کشور را هم اضافه کرد.

وی ورود اتباع غیر مجاز را تهدیدی دراز مدتی برای آینده کشور خوانده و گفت اتباع مجاز باید از اتباع غیر مجاز جدا شوند.

پیش از این رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان اشکذر بر عدم بکارگیری اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی از سوی کارفرمایان تاکید کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار