در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی چهارگانه برای نوسازی و بهسازی بافت فرسوده کرمانشاه

مدیرکل تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت : در راستای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر کرمانشاه بسته‌های تشویقی چهارگانه برای نوسازی و بهسازی بافت فرسوده در نظر گرفته شده است.

امیرحسین ثروت جو مدیرکل تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران یکی از اولویت‌های اصلی وزارتخانه راه و شهرسازی را ایجاد شرایط مناسب برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم عنوان کرد و گفت : نوسازی بافت‌های فرسوده باعث بازگشایی معابر و تعریض کوچه‌ها و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان خواهد شد.

مدیرکل تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به بسته‌های تشویقی چهارگانه برای نوسازی و بهسازی بافت فرسوده گفت: بسته اول بسته تخفیفات مالی است که در این بسته ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیفِ ویژه برای عوارضِ پروانه و صدور آن در نظر گرفته شده است.

ثروت‌جو از ارائه تسهیلات ویژه‌ای خبر داد که اولین آن، تسهیلات ساخت و سازِ خود مالکی است که در شهر کرمانشاه به‌مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و برای شهر‌های اطراف ۳۰۰ میلیون تومان با اولویت ویژه و باز پرداخت ۲۰ ساله خواهد بود.

این مقام مسئول گفت: بسته دوم، کمک ودیعه اسکان موقت در زمان ساخت‌و‌ساز است که برای شهر کرمانشاه ۱۲۰ میلیون تومان و برای دیگر شهر‌ها ۹۰ میلیون تومان وباز پرداخت ۳۶ ماهه خواهد بود تا مالکان بتوانند در زمان ساخت و ساز در ملک دیگری اسکان یابند.

وی از توجه به بافت تاریخی شهر کرمانشاه و حساسیت این وزارتخانه بر حفظ آثار تاریخی خبر داد و خاطرنشان کرد: برای اولین بار در کشور، بسته اداری تدوین شده است که باعث تسریع در صدور پروانه با همکاری اداره‌کل راه و شهرسازی در استان‌ها خواهد بود و در همین راستا و تسریع در ساخت‌و‌ساز، انشعابات موجود در ملک باقی و بعد از نوسازی، همان انشعاب در اختیار ملک قرار خواهد گرفت.

وی بسته سوم را بسته مشوق‌های شهرسازانه اعلام کرد که اضافه طبقات و پارکینگ‌های آزاد به این املاک تعلق خواهد گرفت و ساکنان این مناطق می‌توانند از این ظرفیت بزرگ و خوب استفاده کنند.

ثروت‌جو افزود: بسته چهارم و مشوقانه دیگری که آن هم به صورت اولین بار در استان کرمانشاه انجام می‌شود بدین قرار است که مالکان بافت فرسوده اگر ملکشان را به دولت برای نوسازی اعطا کنند، زمین و یا ملک نوسازی با ۴۰ درصد تخفیف به آن‌ها اعطا می‌شود .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.