راهپیمایی ۴۰ هزار نفری در اسپانیا علیه عفو جدایی‌طلبان کاتالونیا + تصاویر

ده‌ها هزار اسپانیایی از سراسر این کشور به مادرید سفر و در اعتراض به عفو جدایی‌طلبان کاتالونیا تظاهرات کردند.

ده‌ها هزار اسپانیایی امروز (یکشنبه) در اعتراض به برنامه‌های احتمالی «پدرو سانچز» نخست‌وزیر موقت، برای اعطای عفو به جدایی‌طلبان کاتالونیا برای حفظ سمت خود پس از انتخاباتی که موفق به پیروزی نشد، در مادرید تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، حامیان حزب محافظه کار اپوزیسیون خلق (PP) با تکان دادن پرچم‌های اسپانیا، از سراسر اسپانیا برای شرکت در تظاهرات به مادرید سفر کردند. مقامات تعداد معترضان را ۴۰ هزار نفر تخمین زدند.

سانچز که در انتخابات ژوئیه دوم شد، در صورت کسب حمایت «کارلس پوجدمون» رهبر سابق کاتالونیا، که حزب آن (Junts per Catalunya) ۷ کرسی پارلمان را در اختیار دارد، می‌تواند در سمت خود باقی بماند.

پوجدمون که در اسپانیا به دلیل تلاش برای جدایی منطقه کاتالونیا تحت تعقیب است، خواستار لغو اقدامات قانونی علیه هموطنان جدایی‌طلب به عنوان شرط حمایت خود از سانچز شده است.

«آلبرتو نونز فیجو» رهبر حزب PP که در ۲۳ ژوئیه بیشترین آرا را به دست آورد، گفت که او هرگز به درخواست‌های عفو سازمان دهندگان همه‌پرسی استقلال کاتالونیا در سال ۲۰۱۷ علی‌رغم حکم دادگاه‌ها مبنی بر غیرقانونی بودن این همه‌پرسی، تن نمی‌دهد.

او در تجمع مادرید به حامیان خود گفت که پس گرفتن پرونده‌های جنایی علیه جدایی‌طلبان به منزله اعطای عفو برای «کودتاچیان» است.

سانچز روز یکشنبه تظاهرات سیاسی خود را در «گاوا» در نزدیکی «بارسلونا» پایتخت منطقه‌ای کاتالونیا برگزار کرد. او اشاره‌ای به عفو نکرد، اما گفت که سوسیالیست‌ها می‌خواهند شکاف‌های اجتماعی برسر بحران کاتالونیا را التیام بخشند. او به هواداران گفت: «ما در تلاشیم ورق را برگردانیم.»

در سال ۲۰۲۱، سانچز ۹ جدایی‌طلب را که به خاطر نقش‌شان در مبارزات استقلال زندانی بودند، عفو کرد.

فیجو اولین ضربه را در رأی‌گیری برای نخست‌وزیری در ۲۷ سپتامبر خواهد زد، اما شانس او ​​برای برنده شدن بسیار اندک به نظر می‌رسد، زیرا حزب PP با هرگونه امتیازی برای جدایی‌طلبان مخالف است. اگر فیجو شکست بخورد، سانچز این فرصت را خواهد داشت که ببیند آیا می‌تواند حمایت برای خود را جلب کند یا خیر.

راهپیمایی ۴۰ هزار نفری در اسپانیا علیه عفو جدایی‌طلبان کاتالونیا

تظاهرات ۴۰ هزار نفری علیه عفو جدایی‌طلبان کاتالونیا

تظاهرات ۴۰ هزار نفری علیه عفو جدایی‌طلبان کاتالونیا در اسپانیا

اسپانیایی ها در اعتراض به برنامه‌های احتمالی «پدرو سانچز» نخست‌وزیر موقت

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۱ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
خریدن رای جنایتکارا
آخرین اخبار